#
#
اخبار اقتصادی بورس

قیمت جهانی تراکتور به شدت افزایش می‌یابد

قیمت جهانی تراکتور به شدت افزایش می‌یابد
کد: 32374   تاریخ انتشار :۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۴

کارشناسان به کشاورزان هشدار می‌دهند قیمت تراکتورهای کشاورزی در فاصله سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ به شدت افزایش می‌یابد.

به گزارش TSEpress  بر اساس پیش‌بینی‌ کارشناسان قیمت ا نواع تراکتورهای کشاورزی در جهان در فاصله سالهای ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۵ یعنی از امسال تا ۷ سال دیگر به شدت افزایش خواهدیافت.
  • بر اساس مطالعاتی که کارشناسان که در نشریه دیجیتال ژورنال منتشر شده است، دلیل این افزایش گرایش کشاورزان به استفاده بیشتر از نوع جدیدی از کشاورزی به نام ترکیبی است که در سالهای آینده گسترش بیشتری خواهد داشت.
  • «کشاورزی ترکیبی» که در ایران به کشاورزی حفاظتی مرسوم است چند سالی است وزارت جهاد کشاورزی روی آن کار می‌کند، یعنی پشت تراکتور چندین ادوات کشاورزی وصل می‌شود و به جای اینکه تراکتور چندین بار در زمین کار کند تنها با یک بار کار کردن چندین کار را انجام می‌دهد.
  • وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید چنین کاری باعث جلوگیری از فرسایش خاک و کاهش مصرف انرژی می‌شود.
  • در جهان هم چنین اقدامی از سالها پیش انجام می‌شده اما به گفته کارشناسان در آینده گسترش بیشتری خوا هد داشت و باعث می‌شود که از تراکتور و ادوات کشاورزی استفاده بیشتری شود البته صنایع مجبور می‌شوند تراکتورهای به روزتری و کارآمدتری را بسازند که در اینصورت قیمت آنها هم زیاد خواهد بود.
  • ایران هم نیاز جدی به تولید و مونتاژ تراکتورهای پیشرفته دارد و طی سالهای گذشته صنعت تراکتورسازی ما در ایران از رشد بطئی برخوردار بوده و نیاز جوانان امروزی را در حوزه کشاورزی برآورده نمی‌کند. ضمن اینکه این تراکتورها جوان پسند نیستند و کار با آنها در مقایسه با تراکتورهای کشورهای پیشرفته بسیار سخت تر است
  • در حال حاضر شرکت تراکتورسازی ایران که کارخانه آن در تبریز است و در سال ۱۳۴۷ به صورت شرکت سهامی خاص تاسیس شد
  • شرکت تراکتورسازی ایران تولید خود را با مونتاژ تراکتورهای رومانی u650 وu651 از سال ۱۳۴۸ آغاز کرده است، در سال ۱۳۵۴ اولین تراکتورهای MF در چهار نوع MF135 با قدرت ۴۵ اسب بخار، MF165 با قدرت ۶۲ اسب بخار، MF185 با قدرت ۷۲ اسب بخار و MF295 با قدرت ۹۲ اسب بخار به بازار عرضه شد.
  • از سال ۱۳۵۶ تراکتورهای سبک MF285 جایگزین تراکتورهای رومانی گردید. بین سالهای ۱۳۶۶ و ۱۳۷۱ شرکت های آهنگری، موتورسازان، ریخته گری، خدمات صنعتی و ماشین الات صنعتی با هدف بهره برداری از نمنبع و امکانات شرکت، استفاده از ظرفیت های مازاد شرکت، منعطف و چابک نمودن شرکت مادر، عدم تمرکز و توجه به توسعه محصولات و توسعه تولیدات جانبی از شرکت مادر جدا شدند‌

بورس تهران   تایرا   تراکتورسازی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.