#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش سرمایه خودروسازان همزمان با افزایش تولید

افزایش سرمایه خودروسازان همزمان با افزایش تولید
کد: 35050   تاریخ انتشار :۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۵۴

همزمان با آغاز سال ۹۸ و حمایت دولت از خودروسان و قطعه سازان، نمودار تولید در صنعت خودرو دوباره مسیر رو به بالا را انتخاب کرده است.

به گزارش TSEpress و به نقل از خودروکار، افزایش تولید که از اسفندماه سال گذشته آغاز شده بود، در سال ۹۸ با سرعت بیشتری ادامه دارد. به شکلی که در دو روز گذشته گروه خودروسازی سایپا توانست از مرز تولید ۲ هزارو ۳۰۰ دستگاه عبور کرد. این در شرایطی است که این شرکت اعلام کرده به تولید ۲ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در روز  را در برنامه دارد. خبرهای خوش از قلب سایپا؛ افزایش تولید در ۳ ماه گذشته در صنعت خودرو و به خصوص گروه سایپا نوید روزهای بهتر را می دهد. حتی قلب سایپا یا همان پارس خودرو هم توانسته با افزایش تولید نسبت به سال گذشته موجب تصمیمات خاصی در این گروه خودروسازی شود. تصمیماتی که شنیده ها حاکی از آن است در بخش افزایش سرمایه گرفته خواهد شد و به این ترتیب هیچ بعید نیست که در روزهای پیش رو سهام این گروه خودروسازی پله های رو به بالای نمودار تالار شیشه ای را طی کند. همچنین دیگر اخبار رسیده از این گروه خودروسازی نگاه ویژه مدیران ارشد به ارزیابی دارایی های این گروه صنعتی را نشان می دهد. بررسی شاخص های بورس نیز نشان می دهد روزهای پر نوسان خودروسازان تمام شده است زیرا بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه  و حتی ایران خودرو در روزهای اخیر با رشد ارزش سهام رو به رو شدند.
آنالیز آخرین صورت های مالی تلفیقی "خساپا" که مربوط به پایان تابستان ۹۷ است، نشان می دهد که درآمدهای عملیاتی شرکت که با ۳۹ هزار و ۲۶ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال فعالیت می کند، در این دوره ۸ درصد مسیر رشد را پیموده است تا به این ترتیب موجودی نقد شرکت با ۱۱۶ درصد رشد رو به رو شود. بنابراین گزارش نماد معاملاتی این شرکت در حال حاضر در بورس قابل معامله است و ارزش بازار آن ۵۰ هزار و ۹۲۸ میلیارد ریال برآورد شده و نگاهی بر روند معامله سهام این شرکت در بازه قیمتی بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۴۰ ریال نشان می دهد که عمده خرید و فروش انجام گرفته این سهم توسط حقیقی های بازار است و این موضوع حکایت از توجه سهامداران جز به سهام این شرکت دارد. به نظر می رسد با بهبود شرایط قطعه سازان کشور و تغذیه بهتر خطوط تولید خودروسازان توسط آنها، روند خودروسازان رو به جلو ادامه داشته باشد و با افزایش تولید و سرمایه شاهد رشد نمادهای خودرویی در تالار شیشه ای باشیم.

بورس تهران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.