#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید آهن‌اسفنجی در کشور، سالانه ۱.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد

تولید آهن‌اسفنجی در کشور، سالانه ۱.۵ میلیون تن افزایش می‌یابد
کد: 36885   تاریخ انتشار :۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۹

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملوی اردکان یزد گفت: بزودی با حضور مسوولان کشوری، واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با تولید سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در این شهرستان افتتاح رسمی می‌شود.

  • به گزارش TsePress محمود نوریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : واحد احیای مستقیم چادرملو که تولید آزمایش خود را از اواخر سال گذشته در مجتمع صنعتی اردکان آغاز کرده و بسرعت به ظرفیت اسمی رسانده، در آستانه بهره برداری است.
  • وی با بیان اینکه دلیل تأخیر در افتتاح رسمی این واحد فولادی، فشردگی برنامه‌های مسوولان کشوری است اظهار امیدواری کرد بزودی این واحد عظیم صنعتی به طور رسمی افتتاح شود.
  • نوریان همچنین در خصوص بازدید هفته گذشته خود از خطوط و تاسیسات شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد اظهار داشت: از آنجا که شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همواره در جهت توسعه پایدار گام برداشته، مشارکت در این طرح نیز از اهداف کلان و توسعه بخش خود و منطقه دانسته است و با سرمایه گذاری قابل توجهی در تلاش برای انتقال آب به استان یزد می‌باشد.
  • به گفته وی به همین منظور در هفته گذشته به مدت سه روز به همراه مدیر عامل شرکت تأمین و انتقال آب خلیج فارس برای بررسی روند اجرای طرح از مراحل نصب و تجهیز خط لوله و تصفیه خانه این پروژه عظیم ملی و استراتژیک از بندرعباس تا یزد از ایستگاههای پمپاژ و خطوط بازدید به عمل آمد.
  • وی گفت: نصب آب شیرین کن در حال اتمام و بخشی از پمپ‌های آبگیری از دریا درحال نصب است و بزودی آماده آبگیری می‌شود.
  • این مسئول افزود: لوله گذاری‌ها تا مجتمع گل گهر سیرجان تقریباً به اتمام رسیده و امید داریم تا پایان امسال آب به گل گهر سیرجان برسد.
  • نوریان تصریح کرد: از سیرجان نیز کار نصب خطوط برای انتقال آب به مجتمع مس سرچشمه و از آنجا بطور همزمان لوله گذاری به سمت استان یزد نیز در حال اجراست بطوریکه بیش از ۱۵۰ کیلومتر از مسیر ۳۴۰ کیلومتری مس سرچشمه تا مجتمع صنعتی چادرملو لوله گذاری شده است و ۵۰ کیلومتر لوله در حال نصب است و تا پایان سال کل لوله گذاری این قسمت تمام می‌شود و طی یکسال آینده آب شیرین از خلیج فارس به استان یزد و مجتمع صنعتی چادرملو می‌رسد.
  • وی اضافه کرد: هدف عمدهٔ طرح شیرین سازی و انتقال آب نمک زدایی شده، توسط سه خط انتقال از خلیج فـارس به صـنایع جنـوب شرق کشور، تأمین بخشی از نیازها و مصارف آب مجتمع‌های تولیدی در حال بهره برداری و طرح‌های توسعه مجتمع‌های معدنی و صنعتی، گـل گهر، مس سـرچشمـه و چادرملو در استان‌های کرمان و یزد می‌باشد.

فولاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.