#
#
اخبار اقتصادی بورس

تسهیل دریافت تسهیلات بانکی با تجدید ارزیابی خودروسازان

تسهیل دریافت تسهیلات بانکی با تجدید ارزیابی خودروسازان
کد: 37067   تاریخ انتشار :۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲

تجدید ارزیابی هیچ تاثیری بر روی زیاندهی شرکت ندارد بلکه صورت های مالی خودروسازان را به نحوی اصلاح می کند که خودروسازان قادر به دریافت تسهیلات بانکی شوند.

  • به گزارش TsePress از تجدید ارزیابی به عنوان یکی از راهکارهای خروج خودروسازان از ورشکستگی و کاهش زیاندهی آن ها یاد می شود این در حالیست که مقررات مربوط به این امر نشان می دهد امکان دارد با وجود تجدید ارزیابی بازهم خودروسازان زیان ده باشند اما آن چه مسلم است، شرایط برای دریافت تسهیلات بانکی برای خودروسازان آسان تر خواهد شد.
  • براساس قانون شرکت هایی که زیان ده نبوده اند قادر به انجام تجدید ارزیابی هر ۵ سال یکبار هستند اما با این حال این اجازه به خودروسازان داده شده که اقدام به این کار کنند.
  • در این شرایط این پرسش مطرح می شود که سرانجام خودروسازان پس از تجدید ارزیابی به کجا خواهد رسید؟
  • همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با تاکید بر این که قانون این اجازه را به خودروسازان می دهد که نسبت به تجدید ارزیابی در هر زمانی اقدام کنند، می گوید: بر اساس لایحه بودجه هیچ محدودیتی برای انجام تجدید ارزیابی پایان سال وجود ندارد و در صورت عدم انجام باید در لایحه بودجه سال آینده نیز پیش بینی شود.
  • وی می افزاید: براساس این لایحه هر شرکتی که زیانده نباشد می تواند هر ۵ سال یکبار نسبت به انجام تجدید ارزیابی اقدام کند.
  • دارابی تاکید می کند که تجدید ارزیابی ارتباطی به عملیلت ندارد و این امکان وجود دارد که پس از تجدیدی ارزیابی، عملیات همچنان زیان ده باشد همانگونه که خودروسازان سنگین نیز نسبت به انجام این کار اقدام کردند.
  • این کارشناس بازار سرمایه ادامه می دهد: تجدید ارزیابی هیچ تاثیری بر روی زیاندهی شرکت ندارد بلکه صورت های مالی خودروسازان را به نحوی اصلاح می کند که خودروسازان قادر به دریافت تسهیلات بانکی شوند.
  • وی می افزاید: ورشکستگی یک کلمه حقوقی است که دارای تعریف بوده و نمی توان به راحتی نسبت به اعلام ورشکستگی شرکتی اقدام کرد مساله اساسی اینست که یک شرکت ورشکسته با مراجعه به دادگاه اعلام ورشکستگی کند به همین دلیل در حال حاضر نمی توان این موضوع را به خودروسازان نسبت داد اما به شدت زیان ده بوده و بدهی سنگینی دارند.
  • براساس این گزارش، این اظهارات نشان می دهد که خودروسازان نباید امیدی به خروج از شمولیت ماده ۱۴۱ قانون تجارت مبنی بر ورشکستگی با تکیه بر تجدید ارزیابی داشته باشند چرا که این امر تنها شرایط را برای دریافت تسهیلات آن ها از بانک ها تسهیل می کند. این در حالیست که در حال حاضر با افزایش میزان زیاندهی خودروسازان، تسهیلات بانکی نیز کمک چندانی به آن ها نخواهد کرد

ایران خودرو   بورس تهران   خساپا   خودرو   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.