#
#
اخبار اقتصادی بورس

روزی ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه وارد بورس می‌شود

روزی ۱۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه وارد بورس می‌شود
کد: 38406   تاریخ انتشار :۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳

به نقل از دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری: ضروری است تا قوانین و مقررات جدید به سرمایه‌گذاران تازه وارد ابلاغ شود، زیرا بسیاری از کشورها محدودیت هایی برای این سهامداران ایجاد و از ورود نقدینگی به بازار جلوگیری می‌کنند.

  • به گزارش TsePress سعید اسلامی امروز در ارتباط با رشد روزهای اخیر بازار سرمایه افزود: سرعت رشد بازار سرمایه تا روز گذشته مقداری کاهش یافت، اما همچنان نقدینگی در حال ورود به بازار است حال این امر زمینه رشد شاخص بورس در بازار امروز را فراهم کرده است.
  • وی خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند که رشد بازار ادامه دار است و اکنون بورس به عنوان بهترین بازار برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود به همین دلیل اقدام به ورود نقدینگی‌های جدید به بازار می‌کنند.
  • اسلامی ضمن تاکید بر اینکه روزانه نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی جدید وارد بورس می شود، افزود: اکنون باید بازار را از نظر ارزش معاملات مورد بررسی جدی قرار داد اما تا زمانی که بازارهای جایگزین در رکود به سر می‌برند و فقط یک بازار در مسیر افزایش ارزش قرار می‌گیرد می‌تواند باعث ایجاد یک حباب جدی در بازار شود.
  • این کارشناس بازار سرمایه گفت: ورود حجم گسترده‌ای از نقدینگی به بازار سرمایه ضمن افزایش ارزش پایه، زمینه ورود چند شرکت جدید به بورس، افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را فراهم می کند، بنابراین با این شرایط است که ارزش بازار به صورت نگران کننده افزایش نمی‌یابد.
  • وی گفت: براساس شرایط اقتصاد کنونی در کشور، هر گونه پیش‌بینی برای ادامه روند بازار با چالش روبرو می‌شود و ممکن است با هر تغییر نرخی، مسیر کل بازار تغییر کند.
  • اسلامی افزود: چنانچه هیچ یک از بازارهای دیگر با تغییر معاملاتی روبرو نشوند و دولت هم عملیات بازار باز را اجرایی کند، روند صعودی بازار ادامه دار و شاخص بورس رشد خواهد کرد.
  • این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه نقدینگی که اکنون وارد بورس می‌شود در هر بازار دیگری سرازیر شود رشد سرسام‌آوری را به دنبال خواهد داشت، گفت: زمانی که هر یک از بازارهای جایگزین شروع به رشد و حرکت کند، ممکن است زمینه ریزش بازار سرمایه فراهم شود.
  • وی گفت: وضعیت کنونی بازار امکان پیش بینی روند آن را غیرممکن ساخته و نمی‌توان مسیر دقیق بازار سرمایه را مشخص کرد که این امر باعث نگرانی سهامداران آن شده است.
  • به گفته این کارشناس بازار سرمایه، امروز بسیاری از سهام موجود در بازار، بیشتر از ارزش ذاتی خود در حال معامله هستند.

بورس تهران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.