#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش بیش از ۵۰ درصدی آمار تحویل محصولات ۲ خودروساز داخلی

افزایش بیش از ۵۰ درصدی آمار تحویل محصولات ۲ خودروساز داخلی
کد: 41669   تاریخ انتشار :۲۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰

جلسه کمیته خودرو با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاههای نظارتی، امروز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ برگزار و در آن اعلام شد که تولید گروه صنعتی ایران خودرو در سال جاری ۱۸ درصد افزایش داشته و در عین حال، تحویل خودروهای گروه صنعتی ایران‌خودرو ۵۰ درصد و گروه خودروسازی سایپا نیز ۵۵ درصد رشد داشته است.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس»   جلسه کمیته خودرو امروز جمعه ۲۳ خرداد ۹۹ با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، نمایندگان دستگاههای نظارتی، معاونان وزارت صنعت و خودروسازان برگزار شد.
  • بنا به اعلام خودروسازان، تولید و تحویل گروه صنعتی ایران خودرو به ترتیب با ۱۸ درصد و ۵۰ درصد رشد و تحویل محصولات گروه خودروسازی سایپا نیز با ۵۵ درصد افزایش مواجه بوده است.
  • در این جلسه علاوه بر بررسی روند تولید خودرو، مقرر گردید تا موضوع تخصیص ارز مورد نیاز ترخیص قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی و گمرک ایران مورد پیگیری واقع شود.
  • اقدام برای تکمیل ۴۵ هزار دستگاه خودروی موجود در کف کارخانه ها از جمله دیگر مصوبات کمیته خودرو بود.
  • موضوع قیمت خودرو نیز یکی از مباحث مطرح شده در جلسه امروز جمعه ۲۳ خرداد کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر گردید تا جلسات مشترکی از سوی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و سازمان حمایت با شورای رقابت برگزار شود.
  • بر اساس اعلام گروه صنعتی ایران خودرو، تحویل خودروهای فروش فوق‎‌العاده ویژه ایام عید سعید فطر از هفته آینده آغاز خواهد شد.
  • کاهش ارزبری و افزایش ساخت داخل قطعات خودرو، از جمله مصوبات دیگر کمیته خودرو بود که بر اساس آن مقرر گردید تا در جلسات بعدی کمیته خودرو، موضوع ساخت داخلی و کاهش ارزبری صنعت خودروی کشور مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ ضمن اینکه خودروسازان مکلف شدند تا فهرست قطعات دارای ارزبری و میزان ارز مورد نیاز آنها را به صورت هفتگی به کمیته خودرو گزارش دهند.

COVID-19   بورس   بورس تهران   خساپا   خودرو   کرونا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219