#
#
اخبار اقتصادی بورس

امضای قرارداد ۶۰۰ میلیاردی با ۲۰ قطعه ساز توانمند داخلی

امضای قرارداد ۶۰۰ میلیاردی با ۲۰ قطعه ساز توانمند داخلی
کد: 42075   تاریخ انتشار :۱۱ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۶

قراردادی به ارزش بیش از شش هزار میلیارد ریال برای تولید قطعات پیشرفته محصولات ایران خودرو توسط سازندگان داخلی، با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ساختمان وزارت صمت امضا شد.

 • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس»  امروز چهارشنبه قراردادی در قالب ۲۴ پروژه عملیاتی برای تولید ۴۰ قطعه از قطعات اصلی مورد نیاز محصولات تولید گروه صنعتی ایران خودرو، میان ساپکو و ۲۰ قطعه‌ساز توانمند داخلی به امضا رسید.
 • با امضای این قرارداد،‌ گام مهم دیگری در مسیر خودکفایی در تولید خودروی کشور برداشته شد که حکایت از اعتماد به صنعتگران داخلی برای رفع موانع تولید در شرایط حساس کنونی دارد.
 • شرکت ساپکو، طبق این قرارداد و در راستای اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات پیشرفته خودرو، داخلی سازی ۴۰ قطعه به ارزش ۶۰۸ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار داد تا با اجرای آن سالانه ۴۰ میلیون یورو صرفه جویی ارزی نصیب صنعت و اقتصاد کشور شود.
 • پیش از این ایران خودرو در میزهای اول تا سوم ساخت داخل وزات صمت، در قالب ۴۵ پروژه برنامه عملیاتی بومی سازی ۸۵ قطعه از قطعات با فناوری بالا را در دستور کار خود قرار داده بود. تاکنون از این تعداد، ۲۴ پروژه قطعات باکاهش ارزبری ۳۶ میلیون یورویی تحقق یافته است.
 • سرمایه‌گذاری از ملزومات تحقق اهداف این پروژه ها است و آن‌چه حاصل می شود، کاهش ارزبری و وابستگی و کسب دانش فنی بالا خواهد بود.

ایران خودرو   بورس تهران   خودرو   

نظرات(2)

 1. بهروز گفت:

  عالیی

 2. حسن دیهیمی گفت:

  مسلما کار چالش برانگیزیست اما نتیجه اش نهایتا قطع وابستگی وارتقا تکنولوژی میباشد کاری که میبایستی از چهل سال پیش انجام میشد متاسفانه ساختار صنایع اتومبیل سازی ما نه معتقد به این امور ونه خودرامهیای ساخت داخل میکند وگرنه کره جنوبی با امکانات مشابه ما این اندازه باما فاصله تکنولوژیک نمیگرفت که حتی ما راتحریم کند

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219