#
#
اخبار اقتصادی بورس

دستیابی پتروشیمی آبادان به ۶۰ درصد ظرفیت تولید

دستیابی پتروشیمی آبادان به ۶۰ درصد ظرفیت تولید
کد: 42771   تاریخ انتشار :۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۳

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان گفت: پس از وارد مدار شدن واحدهای آسیب‌دیده ۶۰۰ و ۸۰۰ پتروشمی آبادان تولید این شرکت به ۶۰ درصد ظرفیت خود رسید که این میزان تا یک ماه آینده به حداکثر ظرفیت تولید می‌رسد.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  سیدمحسن علوی  اظهار داشت: واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان که پس از ۲ سال به دلیل آتش سوزی در سال ۹۷ متوقف شده بود با همت و کار جهادی کارکنان این پتروشیمی از اواخر خرداد ماه سال جاری مجدد در مسیر تولید قرار گرفت و واحد ۸۰۰ نیز پس از آن بازسازی و هم‌اکنون در حال تولید است.
  • وی ظرفیت کنونی تولید در مجتمع‌ پتروشیمی آبادان را ۱۸۰ هزار تن برابر ۶۰ درصد ظرفیت اسمی پتروشیمی آبادان اعلام کرد و افزود:هم اکنون ظرفیت تولید ۱۱۰ هزار تن پی‌وی‌سی، ۶ هزار تن کاستیک سودا و ۱۰ هزار تن  DDB در این مجتمع وجود دارد و تا یک ماه آینده این میزان به حداکثر تولید خواهد رسید.
  • علوی اظهار داشت: مجتمع پتروشیمی آبادان علاوه بر تامین نیاز کشور به فرآوردهای پتروشیمی بخشی از آن را به بازارهای هدف خارجی صادر می‌کند و این مجتمع با آمادگی کامل در حال تولید و بر اساس شرایط فرآیندی و به صورت مرحله‌ای در حال افزایش ظرفیت تولید است.
  • وی افزود: با وجود شیوع کرونا با برنامه‌ریزی‌ انجام شده تولید محصولات در مجتمع پتروشیمی آبادان با تولید مواد اولیه مواد ضدعفونی و آب ژاول با تلاش یکهزار و ۱۰۰ نفر ا زپرسنل و کارکنان این مجتمع پیگیری شد و وقفه‌ای در تولید ایجاد نشد. مدیرعامل مجتمع پتروشیمی آبادان ارتقا شاخص‌های زیست محیطی در این مجتمع را یکی از اقدام‌های انجام شده در سالجاری عنوان کرد و افزود: طبق گزارش عملکرد مدیریت زیست محیطی و پایش سه ماهه اول سالجاری با انجام اقدامات فنی با پیشرفت فوق العاده‌ای در کاهش آلودگی مواجه بودیم که نتیجه این اقدامات منجر به خروج پتروشیمی آبادان از فهرست آلاینده در این دوره شده است.
  • وی ایجاد هفت هکتار فضای سبز، گسترش گلخانه مرکزی و کاشت سه هزار اصله درخت با استفاده از سیستم آبیاری پس‌آب بازیابی پتروشیمی را از اقدام‌های ماثر در کاهش آلودگی هوا در آبادان دانست و گفت:از فرآیند پس‌آب بازیابی در چرخه تولید به عنوان خوراک برج‌های خنک کننده و توسعه تصفیه خانه‌ها در سه‌ماه اول سالجاری استفاده شد.
  • مجتمع پتروشیمی آبادان در دوران جنگ تحمیلی  ویران و پس از پایان جنگ تحمیلی توسط متخصصان داخلی بازسازی شد. واحد ۶۰۰ پتروشیمی آبادان که در کوی مطهری (بریم) این شهر واقع شده است کار تولید پی وی سی را انجام می‌دهد. هم اکنون مهمترین محصول تولیدی این پتروشیمی پی‌وی‌سی است که تولید آن در سال ۱۳۸۴ به حدود ۶۰ هزار تن افزایش یافت و تولید سالانه ۱۱۰هزار تن پی وی سی از اهداف طرح توسعه این مجتمع است.

بورس   پتروشیمی آبادان   شپترو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219