#
#
اخبار اقتصادی بورس

افتتاح بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو

افتتاح بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو
کد: 42986   تاریخ انتشار :۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۵

  • میزان بومی سازی تجهیزات در این معدن ۸۰ درصد، اشتغال مستقیم ۵۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم پس از بهره برداری از پروژه حداقل به ۲۰۰۰ نفر می رسد. همچنین ارزش سرمایه گذاری ریالی صورت گرفته در این پروژه ۱۲۵۰ میلیارد ریال و میزان سرمایه گذاری ارزی صورت گرفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار یورو است.
  • انجام عملیات تکمیل آماده سازی، تجهیز، استخراج و تحویل سالانه حداقل ۱۲۰ هزار تن کانسنگ استخراجی از بخش زیرزمینی معدن سرب و روی انگوران در دست انجام است که در حال حاضر تجهیز به اتمام رسیده و تولید به ظرفیت قراردادی رسیده است. ماده معدنی سولفوره، حاوی ترکیب سولفوره – اکسیده و اکسیده با عیار متوسط ۲۵ درصد روی و ۲ درصد سرب است.
  • مزایای استفاده از روش زیرزمینی مزایای استخراج از معدن زیرزمینی سولفوره انگوران شامل دسترسی سریعتر به ماده معدنی و افزایش درآمد، استخراج با هزینه کمتر نسبت به روش روباز (با توجه به حجم بالای باطله برداری و شرایط فنی و پایداری دیواره های معدن روباز)، تامین نیاز خوراک کارخانه های فرآوری استان زنجان، جلوگیری از خروج ارز و محرومیت زدایی و همچنین به کارگیری نیروی بومی منطقه است. استخراج بخش سولفوره انگوران به روش زیرزمینی از اواخر دهه ۶۰ مطرح شد و علت اصلی آن نیز دسترسی سریعتر به ماده معدنی سولفوره و همچنین باطله برداری نسبتا زیاد به روش روباز برای این بخش از کانسنگ بوده است. در سال ۱۳۸۳ تهیه طرح پایه آن از جانب شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به یک شرکت محول و پس از تهیه طرح پایه، طرح تفصیلی تونل های بازکننده آماده و از سال ۱۳۸۵ حفاری تونل های بازکننده آغاز شد. طول تقریبی تونل های بازکننده هر کدام یک کیلومتر است که تا سال ۱۳۸۸ انجام پذیرفت. پس از آن به منظور ادامه آماده سازی و اجرای طرح استخراج زیر زمینی، با برگزاری مناقصه های جداگانه ای در سال ۱۳۸۹، شرکت معدن زمین به عنوان مشاور و ناظر و قرارگاه سازندگی خاتم- هلدینگ تخصصی صنعت و معدن – به عنوان پیمانکار انتخاب شد. معدن سرب و روی انگوران در استان زنجان، شهرستان ماهنشان واقع شده است.

روی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219