#
#
اخبار اقتصادی بورس

قیمت خودرو را در تعامل با شورای رقابت منطقی می‌کنیم

قیمت خودرو را در تعامل با شورای رقابت منطقی می‌کنیم
کد: 44307   تاریخ انتشار :۱۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۶

معاون وزیر صمت گفت: مسیری را برای منطقی کردن قیمت خودرو با شورای رقابت در پیش داریم که بزودی شاهد ارائه برنامه‌هایی در بحث افزایش تولید و مدیریت هزینه و قیمت خودرو خواهیم بود.

  • محسن صالحی نیا درباره ایجاد قطب سوم خودرو سازی در کشور افزود: در سنوات گذشته بحث ایجاد قطب سوم خودروسازی مطرح شد ما ۲ شرکت بزرگ خودرو ساز داریم که براساس نیاز مشتری، توسعه محصولات، تنوع سازی در تولید، مسیری را مشخص، و ادامه می‌دهند.
  • وی اضافه کرد: باید این امکان فراهم شود تا افرادی دیگر در این بخش سرمایه گذاری کنند و حرکت خود را در افزایش تولید، توسعه محصول و داخلی سازی از طریق تامین زنجیره تولید انجام دهند.
  • صالحی نیا با بیان اینکه در بخش خصوصی ۳ شرکت مستعد در زمینه طراحی محصول وجود دارد گفت: با حمایت‌های که صورت می‌گیرد این شرکت‌ها می‌توانند ظرفیت مشخص و قابل توجه‌ای در این زمینه تولید کنند اگر این اتفاق صورت گیرد شاهد رقابت پذیری این بازار خواهیم بود.
  • معاون وزیر صمت درباره افزایش قیمت خودرو افزود: افزایش قیمت خودرو بدون طی مراحل قانونی صورت نمی‌گیرد، زیرا خودرو تابعی از قیمت‌های تمام شده از زنجیره‌های تامین است و با توجه به ارکانی که وجود دارد قیمت‌ها براساس قیمت‌های پایه و نرخ تورم تعیین می‌شود.
  • صالحی نیا ادامه داد: ما قیمت خودرو را از دو مسیر مدیریت تامین زنجیره تولید، و اصلاح و منطقی کردن قیمت‌ها هدایت می‌کنیم و اگر این اتفاق صورت نگیرد هم تولید کننده و هم مصرف کننده متضرر می‌شوند.
  • وی گفت: اگر تولید مستمر صورت نگیرد نخستین ضربه به تولید کننده است، زیرا نیروی شاغل بیکار و زنجیره‌های تولید متضرر می‌شوند.
  • معاون وزیر صمت افزود: مسیری را برای منطقی کردن قیمت خودرو با شورای رقابت در پیش داریم که بزودی شاهد ارائه برنامه‌هایی در بحث افزایش تولید و مدیریت هزینه و قیمت خودرو خواهیم بود.

بورس تهران   خساپا   خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219