#
#
اخبار اقتصادی بورس

۴ برنامه مهم حل مشکلات سهامداران ثشاهد

۴ برنامه مهم حل مشکلات سهامداران ثشاهد
کد: 44338   تاریخ انتشار :۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵

مدیرعامل جدید سرمایه گذاری شاهد از تدوین استراتژی کوتاه، میان و بلند مدت برای بهبود عملکرد شرکت خبر داد و افزود: در برنامه کوتاه مدت ۴ اقدام اساسی در اولویت قرار گرفته است.

  • ارسلان فتحی پور که به تازگی سکان هدایت شرکت سرمایه گذاری شاهد را در دست گرفته با اعلام خبر تشکیل کمیته رصد و پایش سهام گفت: با توجه به اتفاقاتی که در بازار سرمایه رخ داده و سهامداران این شرکت هم از آن مستثنی نبوده اند، نقدشوندگی سهام شرکت به شدت کاهش یافته و همین مسئله سبب نارضایتی سهامداران شده است. برای حل این مشکل تصمیم گرفته شد در گام نخست و بدون اتلاف وقت ۳ اقدام بنیادین برای بهبود شرایط معاملاتی سهام شرکت انجام شود.
  • وی در خصوص این اقدامات اینگونه توضیح داد: انتشار اوراق تبعی، انتشار سهام خزانه و قرارداد با صندوق بازارگردانی برای روان سازی معاملات سهام ۳ اولویت اصلی است که شرکت در دستور کار قرار داده و پس از بررسی های کارشناسی و اخذ مجوزهای لازم، عملیاتی می شود.
  • مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری شاهد تصریح کرد: با توجه به تمهیداتی که وزارت اقتصاد و سازمان بورس و اوراق فراهم کرده اند و از طرفی سهامدار عمده یعنی موسسه اندوخته شاهد عزم جدی برای این اقدامات دارد پیش بینی می شود این فرایندها به زودی اجرایی شود.
  • فتحی پور افزود: در این بین برای صیانت از حقوق سهامداران برنامه های دیگری در دستور کار شرکت است که در روزهای آتی اعلام می شود. مدیرعامل سرمایه گذاری شاهد با تاکید بر عملیاتی کردن این موارد در کوتاه‌ترین زمان ممکن ادامه داد: یکی دیگر از برنامه های مهم شرکت علاوه بر ۳ اقدام گفته شده، بررسی شرایط و اصلاح ساختار سهام ۱۸ شرکت زیر مجموعه ثشاهد برای عرضه در بازار سهام است.
  • فتحی پور یادآور شد: این مساله از دو جهت دارای اهمیت است یکی اینکه عرضه سهام شرکتها در بورس بستر را برای شفافیت بیشتر فراهم می آورد و این امکان فراهم می شود تا لیست تمام دارایی‌های شرکت در تابلوی شیشه‌ای قرار گیرد و در نتیجه اعمال نظارت و مشارکت سهامداران در تصمیم سازی های شرکت و جلوگیری از وقوع هرگونه سوء استفاده احتمالی فراهم شود، همچنین با انجام اصلاح ساختار شرکتها ارزش واقعی سرمایه گذاری شاهد برای همه شفاف می شود.
  • ارسلان فتحی پور که به تازگی به عنوان مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری شاهد انتخاب شده است سابقه مدیر عاملی شرکت ایران ترانسفو در زمان بروز بحران این شرکت و ساماندهی موفق آن را در کارنامه خود دارد، همچنین عضویت در هیات مدیره بانک صادرات ایران، رئیس هیات مدیره سرمایه گذاری آتیه دماوند و عضو هیات مدیره هواپیمایی آسمان را دارد.
  • فتحی پور همچنین ۳ دوره نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی بوده که ۲ دوره ریاست کمیسیون اقتصادی را بر عهده داشت.

بورس   ثشاهد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219