#
#
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

ریلی که برای ذوب آهن اصفهان سودآور شد

ریلی که برای ذوب آهن اصفهان سودآور شد
کد: 44373   تاریخ انتشار :۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۳

معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان اعلام کرد که این شرکت در مهر ۹۹ تولید و فروش انواع ریل‌ مورد مصرف در راه آهن، مترو، معدن، آرک‌های معدن و میلگردهای صنعتی ویژه را افزایش داده است و به دلیل ارزش افزوده بالای این محصولات قیمت فروش بالاتری هم دارند و این شراط سبب افزایش ۵۷ درصدی فروش «ذوب» شد.

  • بهزاد کرمی درباره گزارش عملکرد یکماهه شرکت ذوب آهن اصفهان به خبرنگار بورس امروز گفت: براساس گزارش‌های منتشر شده مقدار فروش این شرکت در مهرماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۵۷ درصد افزایش یافته است.
  • وی افزود: ارزش فروش که تناژ تولید را شامل نمی‌شود، افزایش فروش ۱۲۷ درصدی در مهرماه را ثبت کرده است.
  • معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: ذوب آهن اصفهان با هدف تامین ارز و مواد اولیه مورد نیاز خود به‌ویژه کک و زغال سنگ، نیمی از کالاهای تولیدی خود را روانه بازارهای جهانی می‌کند و برای ادامه فعالیت‌های خود نیازمند واردات کک و زغال سنگ است.
  • کرمی، افزایش نرخ ارز به واسطه صادراتی بودن محصولات و افزایش مقدار فروش محصولات با ارزش افزوده بالا را از جمله عوامل تاثیرگذار بر افزایش فروش این شرکت در عملکرد یکماهه ذوب آهن اصفهان برشمرد.
  • وی ادامه داد: در دوره مورد بررسی شاهد افزایش تولید و فروش انواع ریل‌ مورد مصرف در راه آهن، مترو، معدن، آرک‌های معدن و میلگردهای صنعتی ویژه بودیم، این محصولات در صنعت مس کاربرد دارند، اینگونه محصولات دارای ارزش افزوده بالایی هستند، به همین دلیل قیمت فروش بالاتری هم دارند.
  • معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان افزایش قیمت در بازار از دیگر عوامل برشمرد و گفت: افزایش قیمت کلی در بازار در این مدت رخ داده است.
  • کرمی درباره مسئله سنگ آهن مورد نیاز این شرکت عنوان کرد: ذوب آهن اصفهان برای رسیدن به ظرفیت تولید اسمی سه میلیون و ۶۰۰ هزار تن، به سنگ آهن کافی نیاز دارد از این رو سنگ آهن بیشتر در افزایش تولید نیز موثر خواهد بود.
  • وی گفت: روند تولید ذوب آهن اصفهان به سمت افزایش بوده است و راه‌اندازی کوره بلند شماره یک این روند تداوم خواهد داشت.
  • معاون بازاریابی و فروش ذوب آهن اصفهان ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) محصولات بیشتری در سال «جهش تولید» تولید شود.
  • کرمی با بیان این که افزایش تولید افزون بر حمایت نهادهای مسئول، منوط بر دو عامل است، گفت: این عوامل شامل تامین مواد اولیه بیشتر و صدور مجوز صادرات بیشتر محصولات، برای تامین مواد اولیه است.

بورس   ذوب   ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219