#
#
اخبار اقتصادی بورس تحلیل ها گزارش روز - شنيده ها

همسان‌سازی نرخ شکر داخلی با بازارهای جهانی

همسان‌سازی نرخ شکر داخلی با بازارهای جهانی
کد: 46688   تاریخ انتشار :۱۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۷

نرخ شکر در بازار داخلی با بازار جهانی تفاوت داشت به‌همین دلیل تلاش شد که این نرخ‌ها به هم نزدیک شود.

 
  • قاسمعلی حسنی دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی استان تهران، درباره دلایل گرانی نرخ شکر در ماه‌های اخیر، گفت: قیمت شکر از ۱۰ شهریور، بر اساس نرخ مصوب وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ۱۲ هزار ۵۰۰ تومان رسید.
  • وی ادامه داد: درباره دلیل گرانی شکر فعالان صنفی نمی‌توانند اظهارنظر کنند چرا که این افزایش نرخ با مجوز صورت گرفت و سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در این زمینه پاسخگوست.
  • حسنی با اشاره به ثبات نرخ شکر در خرده‌فروشی، افزود: مصرف‌کننده افزایش نرخ را لمس نکرد و شکر در بخش آزاد با همان قیمت ۱۳ هزار تومان عرضه و توزیع می‌شود. حتی می‌توان گفت نرخ شکر در مقاطعی روند کاهشی را تجربه کرد چراکه تقاضا برای خرید این محصول کم و رکود در این بازار حاکم شد.
  • به گفته این فعال صنفی، افزایش نرخ شکر بیشتر برای بخش صنعت و خریداران عمده اعمال شد. نرخ شکر در بازار داخلی با بازار جهانی تفاوت داشت به‌همین دلیل تلاش شد که این نرخ‌ها به هم نزدیک شود.
  • ایمنا

نظرات(1)

  1. سید عبداله مرعشی گفت:

    سلام
    .تورم‌ناشی از این متطق کمر خانوار ها را شکسته‌است ،موضوعیت عدم تشکیل خانواده،پیری جمعیت موجبات صدمات جبران ناپذیر باین مرز وبوم خواهد گردید

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70