۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 10 Aug
#
#
اخبار اقتصادی بورس

احتمال اجرایی شدن واردات خودرو از ماه آینده

احتمال اجرایی شدن واردات خودرو از ماه آینده
کد: 47211   تاریخ انتشار :۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۴

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: تاکنون بازخورد منفی از شورای نگهبان در مورد طرح واردات خودرو اعلام نشده و امیدواریم که به تایید برسد. احتمالا در چند روز آینده ما بتوانیم نظر شورای نگهبان را دریافت کنیم چراکه مهلت قانونی دارد.

  • حجت‌الله فیروزی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد آخرین وضعیت طرح ساماندهی بازار خودرو و واردات خودرو اظهار کرد: بعد از آنکه ماده ۴ طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس به تصویب رسید، شورای نگهبان سه ابهام به آن مطرح کرد. این طرح به کمیسیون صنایع ارجاع داده و ابهامات برطرف شد، بعد از تصویب اصلاحات انجام شده در صحن مجلس دوباره به شورای نگهبان ارجاع داده شد.
  • وی افزود: تاکنون بازخورد منفی از شورای نگهبان اعلام نشده و امیدواریم که به تایید برسد. احتمالا در چند روز آینده ما بتوانیم نظر شورای نگهبان را دریافت کنیم چراکه مهلت قانونی دارد.
  • وی در ادامه افزود: اگر شورای نگهبان این طرح را تایید کند، طرح به مجلس بازمی‌گردد و رییس مجلس آن را به رییس جمهور اعلام می‌کند. دولت  نیز این قانون را به روزنامه رسمی اعلام می‌کند تا درج شود. ۲۰ روز پس از زمان درج در داخل کشور و در خارج از کشور بعد از دو ماه لازم‌الاجرا می‌شود. مراحل اداری قبل از درج در روزنامه هم زمان زیادی را نمی‌خواهد. اگر تایید شورای نگهبان امروز انجام شود شاید بیش از یک ماه تا لازم الاجرایی شدن طول نکشد.
  • عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به سوالی در مورد خبر عرضه خودروهای لوکس در بازار بورس عنوان کرد: هنوز قانونی برای الزام عرضه خودروهای لوکس در بورس وجود ندارد. طرح عرضه خودرو در بورس که کمیسیون صنایع دارد، هنوز در مراحل کارشناسی است.
  • وی تصریح کرد: در رسانه‌ها منتشر شده که قرار است قیمت خودروهای لوکس بر اساس تصمیم هیئت مدیره شرکت‌ها قیمت‌گذاری شوند. محلی برای طرح این موضوع وجود نداشت چراکه قاعده کلی برای خودروهای اقتصادی قیمت‌گذاری بر اساس تصمیم شورای رقابت و قیمت‌گذاری خودروهای لوکس یا فانتزی بر اساس تصمیم هیئت مدیره بود، بنابراین این موضوع از قبل هم وجود داشت.
  • به گزارش ایلنا، هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته بیان کرده بود: ما در مرحله قبل اساسا مغایرت شرعی یا قانون اساسی نسبت به این طرح نداشتیم، در مرحله قبل سه ابهام داشتیم که با بررسی هایی که در شورای نگهبان به عمل آمد این ابهامات از نظر اعضای محترم شورای نگهبان برطرف شده بود و شورای نگهبان نسبت به این طرح هیچ ایراد یا ابهامی ندارد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219