#
#
اخبار اقتصادی بورس تحلیل ها گزارش روز - شنيده ها

مجمع عمومی فوق‌العاده آریا ۵۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته تصویب کرد. / پیش بینی رکورد سودآوری و درآمد در سال ۱۴۰۰

مجمع عمومی فوق‌العاده آریا ۵۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته تصویب کرد. / پیش بینی رکورد سودآوری و درآمد در سال ۱۴۰۰
کد: 47292   تاریخ انتشار :۲۶ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۱

 • مجمع عمومی فوق‌العاده آریا ۵۰ درصد افزایش سرمایه از محل سود انباشته تصویب کرد.
 • پیش بینی رکورد سودآوری و درآمد در سال ۱۴۰۰
 • افزایش سرمایه ۵۰ درصدی شرکت پلیمر آریاساسول از محل سود انباشته به تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت رسید.
 • مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت پلیمر آریاساسول (سهامی عام) با حضور ۹۴ درصد سهامداران این شرکت صبح روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ برگزار شد و افزایش سرمایه ۵۰ درصدی این شرکت از محل سود انباشته به تصویب رسید. بنابراین سرمایه این شرکت از مبلغ ۹٫۱۶۸ میلیارد ریال به مبلغ ۱۳٫۷۵۲ میلیارد ریال افزایش یافت.
 • امیرحسین بحرینی مدیرعامل شرکت پلیمر آریا ساسول در مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت در گزارشی به سهامداران آریا اعلام کرد به منظور تامین بخشی از منابع مورد نیاز برای پروژه احداث واحد جداسازی C3+ با ظرفیت ۱۶۵ هزار تن در سال، افزایش سرمایه ۵۰ درصدی از محل سود انباشته  در دستور کار قرار گرفت. وی اضافه کرد : با توجه به صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش سرمایه ۵۰ درصدی شرکت از محل سود انباشته به تصویب مجمع عمومی فوق العاده رسید.
 • بحرینی گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته این پروژه در سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید. وی تاکید کرد:  با آغاز تولید این واحد زنجیره ارزش محصولات تکمیل و به پایداری تولید در واحد الفین شرکت نیز کمک خواهد شد ضمن اینکه سود خالص سالانه شرکت نیز بیش از ۱۰ میلیون دلار افزایش خواهد یافت.
 • وی در ادامه با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه احداث واحد ۳۰۰ هزار تنی پلی‌اتیلن جدید در حال احداث ، چشم انداز شرکت در افق ۱۴۰۳ را با تولید بالغ بر ۲.۳۵۰ هزار تن انواع محصولات، تحقق ۱۱۰ میلیون دلار سود بیشتر پیش‌بینی کرد.
 • پیش بینی رکورد سودآوری و درآمد در سال ۱۴۰۰
 • مدیرعامل آریاساسول همچنین در خصوص پیش‌بینی وضعیت شرکت تا پایان سال عنوان کرد: پیش بینی قریب به وقوع وضعیت مالی و اقتصادی شرکت که به زودی در سامانه کدال بارگذاری خواهد شد نشان می‌دهد آریاساسول در سال ۱۴۰۰ از منظر درآمد و همچنین سودآوری هم از نقطه نظر ارزی و هم ریالی، رکورد کل ادوار خود را خواهد شکست و نوید بخش سالی پرسود و پر برکت برای همه سهامداران عزیز خواهد بود.
 • برگزاری سریع مجمع عمومی عادی سالانه ۱۴۰۰
 • وی همچنین افزود: برای دو چندان کردن شیرینی این خبر خوش تلاش خواهیم کرد در اولین فرصت ممکن در سال ۱۴۰۱ مجمع عمومی عادی سالانه را در پایان فروردین یا هفته اول اردیبهشت برگزار کنیم که برای شرکتهای حوزه انرژی فعال در بازار سرمایه کشور قطعاً یک رکورد محسوب خواهد شد و متعاقب آن به سرعت به توزیع سود مصوب سهام اقدام خواهیم نمود.
 • قابل ذکر است که شرکت پلیمر آریاساسول با نماد آریا، الگوی صنعت پتروشیمی کشور با اعتبار جهانی، با تولید و فروش حدود دو میلیون تن اتیلن و انواع پلی‌اتیلن در سال، یکی از سودآورترین و بنیادی ترین شرکتهای بازار سرمایه کشور محسوب می‌شود و تا پایان آذر ماه سال جاری توانسته ۱۸۸٫۱۳۹ میلیارد ریال درآمد فروش محقق کند که نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶۳ درصد افزایش داشته، و در شش‌ماهه اول سال جاری نیز از ۱۱۴٫۴۵۹ هزار میلیارد ریال فروش ۶۵٫۰۳۳ میلیارد ریال سود خالص محقق نموده است.
 • همچنین سابقه تاریخی شرکت نشان می‌دهد که تاکنون در مجامع عمومی عادی سالیانه بیش از ۹۰ درصد سود قابل تقسیم بین سهامداران توزیع شده‌است.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70