#
#
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

بازار سرمایه در انتظار تحول در مجموعه‌‏های اقتصادی ذیل بانک سپه / معاون اقتصادی و سرمایه گذاری بانک سپه منصوب شد

بازار سرمایه در انتظار تحول در مجموعه‌‏های اقتصادی ذیل بانک سپه / معاون اقتصادی و سرمایه گذاری بانک سپه منصوب شد
کد: 47468   تاریخ انتشار :۶ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۸

سید بابک ابراهیمی معاون سابق سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به عنوان معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌‏گذاری بانک سپه منصوب شد.

   
  • به گزارش اخبار بورس، سید بابک ابراهیمی از سوی مدیر عامل بانک سپه به عنوان معاون جدید اقتصادی و سرمایه‌گذاریبانک سپه معرفی شد. ابراهیمی پیش از این به عنوان معاون سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح فعالیت می کرد.
  • انتظار می‌رود در این دوره از مدیریت اقتصادی و سرمایه‌گذاری بانک سپه، با رعایت اصول حرفه‌ای حاکمیت شرکتی و مدیریت کسب و کار با بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای جوان، متخصص، مستعد و انقلابی گام‌های ارزشمندی در راستای شفاف‌سازی فرآیندها، تصمیم‌گیری بر مبنای سناریو و دانش و تحلیل روندهای اقتصادی و آینده پژوهی، اعمال نظارت و پایش‌های سیستماتیک و فرآیندی و تعیین معیارهای ارزیابی و شاخص‌های کلیدی عملکرد در راستای حداکثرسازی منافع ذینفعان و سهامداران مجموعه‌های اقتصادی بانک سپه برداشته شود.
  • با توجه به سابقه عملکرد در دوره‌های پیشین، ابراهیمی در مدت فعالیتش در ساتا اقدامات شاخصی داشته است که از مهمترین آنها می‌توان به تامین منابع مالی حقوق و همسان سازی بازنشستگان نیروهای مسلح در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و مهندسی ساختار مالی و افزایش شفافیت شرکت‌ های زیرمجموعه ساتا و آماده‌سازی آنها برای ورود به بورس اوراق بهادار اشاره کرد که همگی از موفقترین عرضه‌های بازار سرمایه بوده و یا در انتظار عرضه هستند.
  • در این دوره مجموعه‏ اقتصادی ساتا رتبه اعتباری A را دریافت کرد و در دوران پر افت و خیز و نوسانی بازار سهام گروه ساتا به صورت فعال شاهد بازارگردانی موثر سهام بود. در این دوره ساتا بیش از دوره‌های گذشته شاهد افزایش انضباط مالی، شفافیت اقتصادی و پاسخگویی در تمامی شرکت‌های زیرمجموعه بود. در کنار آن شاهد جوانگرایی و به کارگیری ظرفیت متخصصین و نخبگان کشور در جایگاه مدیران عامل و اجرایی شرکت‏‌های زیرمجموعه بودیم. همچنین ساتا موفق شد کرسی‌‏های کلیدی در هیات مدیره مجموعه‌های اقتصادی را از آن خود کند.
  • بابک ابراهیمی هم اکنون دانشیار مهندسی مالی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی است. او فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف و عضو بنیاد ملی نخبگان است و سوابق مدیریتی متعدد در بنگاه‌های بزرگ اقتصادی کشور در کارنامه خود دارد که از جمله می‌توان به معاونت اقتصادی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با حکم وزیر دفاع، معاونت اقتصادی و برنامه‏‌ریزی شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، معاونت اقتصادی و توسعه بازار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد. همچنین ابراهیمی پیش از این سابقه عضویت در هیئت مدیره گروه مالی ساتا، پتروشیمی مارون و پالایشگاه تبریز را در کارنامه دارد.

نظرات(1)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219