۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 16 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تحولات اخیر بازار نفت بررسی شد

تحولات اخیر بازار نفت بررسی شد
کد: 47949   تاریخ انتشار :۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۲

  • وزیر نفت در حاشیه هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در الجزایر با دبیرکل اوپک دیدار و درباره شرایط بازارهای جهانی نفت خام مذاکره و تبادل‌نظر کرد.
به گزارش ایسنا، جواد اوجی در دیدار با هیثم الغیص در حاشیه هفتمین نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) در الجزایر، عوامل مؤثر بر بازار نفت و نقش نفت بر بودجه کشورهای عضو اوپک را بررسی کرد، همچنین پیش‌بینی قیمت نفت برای سه‌ماهه‌های دوم، سوم و چهارم سال جاری میلادی بخش دیگری از محورهای مذاکره دوجانبه بود.
در این دیدار، آثار ژئوپلیتیک مؤثر بر قیمت‌های جهانی نفت، افزایش تقاضای جهانی نفت ناشی از رشد اقتصادی و مقدار سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفتی کشورهای عضو اوپک به بحث گذاشته شد، افزون بر این پایبندی کشورهای عضو اوپک به تعهدهای خود در این سازمان به‌ویژه در اوپک‌پلاس (ائتلاف تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک) مورد تأکید و تبادل‌نظر قرار گرفت.
 

نظرات(1)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219