۲۶ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 14 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

cs35 اواخر خرداد در سایپا کاشان تولید می شود

cs35 اواخر خرداد در سایپا کاشان تولید می شود
کد: 17988   تاریخ انتشار :۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۹

به گزارش TSEpress  به نقل از  خبرگزاری صدا وسیما این روزها صنعت خودروسازی کشور حال ‌و هوای دیگری دارد. پویایی و جنب‌وجوش مشهود در شرکت‌های خودروساز کشور، نویدبخش دوران رشد و شکوفایی این صنعت مهم و راهبردی است.

فریبرز شهباز مدیر عامل شرکت سایپا کاشان دربارة محصول جدید این مجموعة صنعتیدرباره اینکه شرکت چانگان و محصولی چون سی. اس. 35، بر چه اساسی انتخاب شده است؟ گفت : چانگان بین ده برند موفق اول با احتساب برندهای خارجی موجود در چین است و رتبة دوم را در میان برندهای خودروساز چینی و رتبة چهارم در میان برندهای جهانی در بازار چین از لحاظ تعداد فروش دارد.
وی افزود : همچنین جایگاه جهانی شرکت چانگان در سال 2014 م از نظر میزان تولید (براساس آمار سازمان بین‌المللی سازندگان وسائل نقلیة موتوری) در بین دو شرکت بزرگ خودروساز در چین و رتبة 15 در میان خودروسازان جهانی است.
در این میان محصول سی. اس. 35 شرکت چانگان، در بین شصت خودروی CUV (خودرو کار برای شهر) یا اصطلاحاً شاسی بلند سال 2014، از لحاظ فروش رتبة نهم را در سطح چین به‌خود اختصاص داده است.
شهباز تاکید کرد : در برنامه‌های راهبردی گروه خودروسازی سایپا، اجرای برنامة توسعة محصولات داخلی همراه و همگام با تکمیل سبد محصولات با همکاران تجاری خارجی دیده شده است؛ به‌منظور نیل به اهدافی چون تنوع محصول، کسب سهم بیشتری از بازار مصرف، تکمیل ظرفیت شرکت‌های گروه (تزریق جریان نقدینگی به شرکت‌ها) و اجرای برنامة توسعة محصول در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه، شرکت سایپا کاشان تصمیم به تولید محصولی با یک شرکت تجاری معتبر در کلاس جهانی گرفت . وی افزود : با توجه به اینکه قبلاً تعدادی از این محصول به صورت مونتاژ شده وارد کشور شده و خوشبختانه توانسته است رضایت قابل قبول مشتریان را به همراه داشته باشد، خودرو سی. اس.35 انتخاب شده است. شهباز گفت : این خودرو مشابه خودروهای شاسی بلند است، با این تفاوت که ارتفاع شاسی آن از زمین در مقایسه با خودروهای شاسی بلند معمولی کمتر بوده و شاسی خودروی سواری است. خودروی سی. اس. 35 در مقایسه با محصولات مشابه در همین کلاس ویژگی‌های بارزی دارد. از جمله مهمترین مزایای رقابتی این خودرو در بازار ایران، قیمت مناسب، ظاهر زیبا، کیفیت مطلوب و مصرف سوخت کم آن می باشد و دارای آپشن هایی همچون فرمان برقی، عملکرد فنی و ابعاد مناسب خودرو، رینگ آلومینیومی، سیستم ترمز دیسکی خنک‌شونده با هوا، چهار کیسة هوا (راننده، سرنشین و جانبی روی صندلی‌های جلو)، مجهز به سیستم ایـزوفیکس، رایانه اطلاعات سفر، چراغ روشنایی روز، MFC و سانروف است.
مدیر عامل شرکت سایپا کاشان اظهار داشت : در طراحی این خودرو، تحقق ویژگی‌هایی چون رانندگی دلچسب، اتاقی راحت و ظاهری شیک همواره مد نظر طراحان بوده است. این سه ویژگی به ‌همراه توجیه اقتصادی این خودرو در حوزة مصرف سوخت از جمله ویژگی‌های کلیدی هر خودرو برای حضور در بازار مصرف است. یقیناً تبلور دانش فنی و فناوری به‌همراه زیبایی و چشم‌نوازی این محصول می‌تواند توجه خیل عظیمی از دوستداران صنعت خودرو را به‌خود جلب کند. از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توان در این مجال بدانها اشاره کرد، وجود سامانة مسافرتی هوشمند شامل خدمات مسافرت همچون دستیار ایمنی، اطلاعات و سرگرمی وراهنمای سفر است که در جای خود حائز اهمیت می‌باشد. سیستم فرمان الکتریکی نیز از دیگر مشخصاتی است که رانندگی با آن را مطبوع و ایمن می‌کند.
شهباز در باره اینکه تولید این محصول در چه مرحله‌ای است؟ گفت : در حال حاضر تمامی تجهیزات خط بدنه در سالن بدنة شرکت سایپا کاشان نصب شده و همه اصلاحات تجهیزات در سالن‌های رنگ و مونتاژ به اتمام رسیده است. نصب و اصلاح تجهیزات در این پروژه، با همکاری تیم فنی، مهندسی و پشتیبانی شرکت سایپاکاشان انجام شده است.
مرحله تولیدT.T.O(تولید تست ابزار) این محصول در سالن های بدنه ،رنگ و مونتاژ به پایان رسیده و مرحله PP1 (تولید آزمایشی) آن شروع شده است و انشاء الله از اواخر خردادماه مرحلهSOP (شروع تولید انبوه) آن آغاز می شود.
شهباز گفت : براساس برنامه‌ریزی انجام‌شده قطعات CKD محصول تامین شده و در شرکت موجود است . شروع تولید انبوه این خودرو، از بیستم خرداد خواهد بود که با جهشی پیش‌بینی‌شده، میزان تولید افزایش خواهد یافت . وی اعلام کرد : پیش بینی برنامة تولید برای سال 1395، حدود شش هزار دستگاه است که در دو مدل گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تولید خواهد شد. با توجه به مشخصات، کیفیت بالا و قیمت مناسب این محصول، پیش‌بینی می‌شود اقبال عمومی از این محصول در حد قابل قبول و مطلوبی باشد.
شهباز در باره اینکه آیا برنامه ای برای تولید و عرضه دیگر محصولات این شرکت در ایران وجود دارد هم گفت : قرارداد تولید محصولات چانگان در سایپاکاشان محدود بهCS35 نبوده و پیش بینی های لازم برای توسعه محصولات آتی دیده شده که در زمان مناسب و پس از استقبال مشتریان از محصول CS35 به تدریج وارد بازار خواهد شد و محصولات آتی رقیب یکدیگر نیست بلکه سهم بازار گروه سایپا از لحاظ تنوع عرضه محصول خواهد بود.

خودرو   سایپا   سایپا کاشان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219