۲۵ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 14 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

رایزنی انگلیس با مشاوران ترامپ، درباره اهمیت برجام

رایزنی انگلیس با مشاوران ترامپ، درباره اهمیت برجام
کد: 21258   تاریخ انتشار :۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۱

یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا گفته با مشاوران رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا درباره اهمیت اجرای توافق هسته‌ای ایران رایزنی خواهد کرد.

  به گزارش TSEpress  گروه بین‌الملل فارس می گوید، یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری بریتانیا می‌گوید مقام‌های امنیتی دولت این کشور در صدد رایزنی با مشاوران «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای گوشزد کردن اهمیت توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ (برجام) به وی هستند. 

روزنامه «ایندیپندنت»، دولت انگلیس می‌گوید که این کشور اهمیت زیادی برای این توافق قائل است و «تلاش دیپلماتیک زیادی» برای حصول آن انجام داده است.

این خبر ساعاتی بعد از آن منتشر می‌شود که «جان برنان» رییس سازمان سیا (دستگاه جاسوسی آمریکا) در گفت‌‌وگو با شبکه خبری «بی. بی. سی» نسبت به عواقب لغو توافق اتمی ایران از سوی رییس جمهور جدید آمریکا هشدار داد.

یک سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت: «اکثر آمریکایی‌ها با توجه به اینکه ما چنین نقشی در حصول توافق هسته‌ای ایران ایفا کرده‌ایم موضع ما را در خصوص آن می‌دانند.»

وی افزود: «واضح است که در حال حاضر رئیس‌جمهور منتخب (آمریکا) روی انتقال قدرت متمرکز است و در حال سر و سامان دادن به تیمش است.»

این سخنگوی دولت انگلیس همچنین گفت: «چنانکه ما دیروز مشخص کردیم، برنامه این است که دو مشاور امنیت ملی قبل از پایان سال جاری در آمریکا (با مشاوران ترامپ) دیدار کنند؛ بنابراین من مطمئن هستم که این، فرصت خوبی برای صحبت کردن درباره طیفی از مسائل سیاست خارجی فراهم خواهد کرد.»

ترامپ در جریان کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری ابتدا گفت که توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را لغو خواهد کرد. وی بعداً از این موضع عقب‌نشینی کرده و گفت که درباره برخی مفاد آن بار دیگر با ایران مذاکره می‌کند.

سخنگوی دفتر نخست‌وزیری انگلیس گفت: «موضع انگلیس درباره اهمیت این توافق بسیار روشن است. تلاشهای دیپلماتیک زیادی برای حصول این توافق انجام شد و ما قاطعانه از توافقی که حاصل شده حمایت می‌کنیم.»

وی تصریح کرد: «هدف ما این است که اطمینان حاصل کنیم که این توافق به نحو مناسب اجرایی می‌شود و ما با شریکانمان برای اجرای آن همکاری می‌کنیم.»

/

ما را در تلگرام همراهی کنید :  https://telegram.me/tsepress

   

برجام   ترامپ   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.