#
#
اخبار اقتصادی بورس

دلایل افزایش قیمت سنگ آهن و گندله

دلایل افزایش قیمت سنگ آهن و گندله
کد: 33807   تاریخ انتشار :۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۸

دلایل افزایش قیمت سنگ آهن و گندله که منجر به افزایش نرخ های فروش داخلی شده ، مشخص و با احتمال روند صعود آهن آلات پیش بینی شد.

به گزارش TSEpress طی روزهای اخیر در بازارهای جهانی شاهد به وقوع پیوستن اتفاقاتی بودیم که موجب اثرگذاری در بازارهای داخلی نیز شد. چند روز پیش از بسته شدن بازار چین به مناسبت عید شکوفه ها بطور ناگهانی سد باطله واله تخریب شد (سد باطله در اصطلاح معدنکاران یعنی احداث بنایی برای جمع آوری باطله های حاصل از معدنکاری به منظور کاهش هزینه ها) که این اتفاق تأثیرات چشمگیری در بازارهای جهانی سنگ آهن گذاشت.
  • تخریب سد واله موجب شد تا قیمت سنگ آهن و گندله بطور ناگهانی افزایش چشمگیری داشته باشد حتی در زمانی که بازار چین در تعطیلات رسمی به سر می برد. نکته جالب آن است که تأثیر قیمت سنگ آهن بر فولاد از پیش بینی ها پیشی گرفت و در سریع ترین زمان ممکن به بازارهای جهانی سرایت کرد.
  • در بازارهای جهانی انتظارات مبنی بر این بود که افزایش قیمت ها با فاصله یک ماه اعمال شود ولی در طول تعطیلات عید شکوفه ها کشورهای استقلال یافته قیمت شمش فولاد صادراتی را افزایش دادند. با این وجود فولادسازان چینی از افزایش قیمت های سنگ آهن و گندله خوشحال نیستند چراکه حاشیه سود کاهش یافته است.
  • کیوان جعفری یکی از کارشناسان صنعت فولاد در رابطه با این موضوع گفت: بررسی ها حاکی از آن است که روند مثبت بازارهای جهانی سنگ آهن تا پایان ماه مارس ادامه خواهد داشت و چشم انداز بازار پس از این ماه غیر قابل پیش بینی است و تا زمانی که فولادسازان به یک تعادل قیمتی دست پیدا نکنند قیمت ها همچنان افزایشی خواهد بود.
  • چنانچه به عقیده برخی از فعالان بازار آهن، مقاطع فولادی تولید شده از سنگ آهن و گندله در زمان ارزانی بوده اما برای خرید در برهه زمانی کنونی طبیعتا تولیدکنندگان قیمت ها را افزایش خواهند داد که این موضوع به عرضه و تقاضا باز می گردد. در واقع در خصوص اینکه قیمت ها تا چه زمانی افزایشی خواهد بود باید گفت که این روند تا پایان ماه مارس ادامه خواهد داشت اما در ادامه روند بازار قابل پیش بینی نخواهد بود.

سنگ آهن   فلزات   فولاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219