#
#
اخبار اقتصادی بورس

ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است

ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
کد: 38456   تاریخ انتشار :۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در وضعیت کنونی ورود نقدینکی به بازار سرمایه ادامه دار است، گفت: تا زمانی که ریسک‌های سیاسی و امنیتی خاصی کشور را تهدید نکند و فضای اقتصادی و سیاسی به همین شکل حاکم باشد مشکل خاصی برای رشد این بازار وجود نخواهد داشت.

  • به گزارش TsePress نوید قدوسی امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به رشد این روزهای شاخص بورس در بازار اشاره کرد و افزود: عامل قالب در رشد بازار سرمایه هجوم نقدینگی به سمت این بازار است که زمینه افزایش معاملات در بازار را فراهم کرده است.
  • وی ادامه داد: در ابتدا باید علت هجوم نقدینگی به بازار سرمایه مشخص شود تا بتوان به صورت قاطع اعلام کرد ورود نقدینگی به این بازار ادامه دار خواهد بود یا خیر.
  • قدوسی اظهار داشت: بازار سرمایه ایران در مقایسه با دیگر بازارهای سنتی برای سرمایه‌گذاری کمتر شناخته شده بود به همین دلیل بازدهی و نقدشوندگی کمتری را نسبت به سایر بازارها تجربه کرد.
  • این کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که در چند وقت گذشته ورود نقدینگی به این بازار محدود بود؛ بنابراین مزیت‌های موجود در بازار سرمایه مغفول مانده و کمتر دیده شده است.
  • وی با بیان اینکه بازار سرمایه به مرور در حال شناخت است، افزود: تا چند سال گذشته زمانی که عرضه اولیه انجام می‌شد حدود ۱۰۰ هزار کد اقدام به مشارکت در خرید عرضه اولیه می‌کردند اما اکنون در آخرین عرضه اولیه‌ای که صورت گرفت یک میلیون و ۲۰۰ هزار کد در عرضه اولیه مشارکت کردند که این موضوع نشان دهنده شناخت بازار سرمایه در بین افراد جامعه است.
  • قدوسی با بیان اینکه محدودیت‌های موجود در دیگر بازارها تا حدودی زمینه ورود نقدینگی در این بازارها را محدودتر کرده است، گفت: بازار سرمایه بازار شفافی است که ریسک‌های مالیاتی و ریسک‌های دیگری که ممکن است در این بازار وجود داشته باشد را شامل نمی‌شود.
  • این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه محدودیت در ایجاد بازدهی دیگر بازارها از جمله عوامل تاثیرگذار در رشد بازار سرمایه بوده است، افزود: در وضعیت کنونی امکان افزایش بیشتر قیمت‌ها در دیگر بازارها وجود ندارد، این موضوع خود عاملی است که باعث شده تا بازار سرمایه در مقایسه نسبی با دیگر بازارها بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
  • وی افزود: حرکت بورس با تاخیر نسبت به دیگر بازارها انجام شد و بازارهای موازی بازدهی اصلی خود را برای سرمایه‌گذاران در دوران جهش تورمی ایجاد کردند.
  • قدوسی اظهار داشت: زمانی که در کشور با شوک تورمی مواجه می‌شویم در ابتدا بازار ارز، طلا و مسکن شروع به حرکت می‌کند، در انتها بورس حرکت خواهد کرد و خود را با شرایط تورمی جدید تطبیق می‌دهد.

بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219