#
#
اخبار اقتصادی بورس

دلیل افزایش نیافتن قیمت طلا در روزهای پایانی سال میلادی

دلیل افزایش نیافتن قیمت طلا در روزهای پایانی سال میلادی
کد: 14360   تاریخ انتشار :۱۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۵

امسال به دلیل نبود رونق اقتصادی و کاهش مصرف طلا، تقاضای چندانی برای خرید فیزیکی این فلز وجود نداشت

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: در آخرین روزهای سال‌های میلادی گذشته، قیمت جهانی طلا به دلیل تسویه حساب‌های مالی و فیزیکی طلا، رو به افزایش می‌گذاشت اما امسال تقاضای فیزیکی چندانی برای طلا وجود نداشت.

  به گزارش TSEpressمحمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با صدای اقتصاد افزود: نبود تقاضای فیزیکی برای طلا برخلاف سال‌های گذشته باعث شد تا قیمت طلا نه تنها افزایش نداشته باشد بلکه با کاهش نیز مواجه شود.

وی ادامه داد: هر سال در ماه دسامبر، بسیاری از شرکت‌ها و بازارهای مالی مجبور بودند برای تسویه حساب‌های طلا در بازارهای جهانی به خرید فیزیکی طلا اقدام کنند اما امسال به دلیل نبود رونق اقتصادی و کاهش مصرف طلا، تقاضای چندانی برای خرید فیزیکی این فلز گرانبها وجود نداشت.

کشتی‌آرای با اشاره به تقویت ارزش دلار، به دلیل بهتر شدن اوضاع و شاخص‌های اقتصادی آمریکا، تصریح کرد: این مساله یکی از دلایل عمده‌ای بود که باعث شد تا قیمت طلا کاهش پیدا کند یا لااقل از روند روبه رشد آن جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه در بازار داخلی برخلاف قیمت جهانی با افزایش قیمت طلا مواجه بودیم، افزود: در شرایط فعلی به دلیل کاهش درآمدهای ارزی کشور با افزایش نرخ ارز مواجه هستیم که باعث افزایش قیمت ریالی طلا در بازار می‌شود.

قیمت جهانی طلا در پایان مبادلات سال 2015 میلادی در روز پنج شنبه با کاهش نسبی روبرو شد و سال گذشته را در حالی به پایان برد که قیمت طلا برای سومین سال متوالی با کاهش چشمگیری همراه شده است.

جدول آخرین قیمت‌های سکه و دلار در بازار تهران

(قیمت‌ها به تومان)*

نوع سکه و ارز

قیمت بازار

سکه‌ تمام‌ طرح‌ جدید

933500

سکه‌ تمام‌ طرح‌ قدیم

933000

نیم سکه

475000

ربع سکه

263000

گرمی

171000

هر گرم طلای ۱۸ عیار

95390

هر اونس طلای جهانی (دلار)*

1061.17

دلار آزاد

3682

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.