#
#
اخبار اقتصادی بورس

محلول فلزات گران بهای کاتالیست در مگاموتور داخلی سازی شد

محلول فلزات گران بهای کاتالیست در مگاموتور داخلی سازی شد
کد: 32702   تاریخ انتشار :۲۱ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۳

شرکت مگاموتور با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی تهران موفق به داخلی سازی  PGM(محلول فلزات گران بهای کاتالیست) خودرو و بهره برداری از آن شد.

به گزارش TSEpressداود افشار معاون مهندسی شرکت مگاموتور با اشاره به کاربرد PGM (محلول فلزات گران بها) در ساخت کاتالیست خودرو که نقش اساسی را در کاهش گازهای آلاینده در خودروها دارد گفت: این محلول ها تاکنون از منابع محدود خارجی تامین می شد که با شروع  تحریم ها و عدم امکان واردات، منجر به توقف مکرر خطوط خودرو سازان می شد.

  • افشار در ادامه و با اشاره به همکاری مگاموتور با سازمان جهاد دانشگاهی تهران اظهار داشت: پس از بررسی های صورت گرفته پروژه تولید محلول فلز پالادیوم با همکاری شرکت مگاموتور و سازمان جهاد دانشگاهی تهران تعریف و به بهره برداری رسید.
  • معاون مهندسی مگاموتور با بیان اینکه کاتالیست های تولیدی با این محلول ها، استاندارد آلایندگی یورو۴ و  EOBD - ON را در مرکز استاندارد شرکت بازرسی و کنترل کیفیت ایران (ISQI) با موفقیت کسب کرد، افزود: هم اکنون این محلول ها در اختیار شرکت های کاتالیست ساز داخلی قرار گرفته و نزدیک به ۱۰ هزار عدد کاتالیست تولید شده است.
  • گفتنی است با اجرای موفقیت آمیز این پروژه داخلی سازی در مگاموتور ضمن عدم توقف خط، شاهد کاهش ارزبری قابل توجهی در این زمینه خواهیم بود.

سایپا   مگا موتور   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.