#
#
اخبار اقتصادی بورس

رشد ۱۵ درصدی تولید و ۱۴۴ درصدی درآمد حاصل از فروش مس ایران

رشد ۱۵ درصدی تولید و ۱۴۴ درصدی درآمد حاصل از فروش مس ایران
کد: 37090   تاریخ انتشار :۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۱

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران ضمن پیش‌بینی افزایش تقاضا مس در بازارهای جهانی،گفت: شرکت ملی مس ایران با افزایش سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای افزایش اکتشافات، سعی دارد بتواند شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین‌المللی بیشتر از گذشته فراهم کند که در این زمینه آمارهای تولید و فروش مس، به خوبی نشان از عملکرد مثبت این شرکت دارد.

  • به گزارش TsePress اردشیر سعدمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که تولید شرکت ملی مس ایران در شش ماهه ابتدای سال جاری رشد ۱۵ درصدی داشته است، اظهار کرد: فروش مس نیز نسبت به سال گذشته در نیمه نخست امسال، حدودا دو برابر شده است که بیانگر یک حرکت مثبت در شرکت ملی مس است.
  • مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: همچنین شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه ثبت شده ۷۸۰۰ میلیارد تومان در هفت ماهه منتهی به مهر ۹۸، بیش از ۱۱ هزار و ۷۵۱ میلیارد و ۱۵۵ میلیون تومان درآمد از محل فروش محصولات خود کسب کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۴ درصد رشد داشته است. در همین یک ماهه مهرماه نیز شرکت موفق به فروش ۱۷۲۳ میلیارد و ۴۹۵ میلیون تومان شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۵۹ درصد افزایش یافته است.
  • وی با پیش‌بینی این‌که در پنج سال آینده، تقاضای بازار جهانی مس افزایش دو و نیم میلیون تنی خواهد داشت، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در شرکت مس به عنوان یک اولویت در دست اجراست. با توجه به افزایش تقاضا امیدواریم شرکت مس نیز بتواند قسمتی از این تقاضای جهانی را تامین کرده و ما بتوانیم شرایط را برای عرضه مس در بازارهای بین‌المللی بیش‌تر از گذشته فراهم کنیم. بنابراین شناخت ظرفیت‌های جدید یکی از اولویت‌های شرکت مس است.
  • سعد محمدی با بیان این‌که برنامه‌ریزی‌هایی برای اکتشاف ظرفیت‌های جدید مس شده است، گفت: ذخایر و اکتشافات ما به گونه‌ای است که توانسته‌ایم رتبه هشتم جهان را در ذخیره‌ها کسب کنیم اما برنامه‌ریزی شده تا در آینده نزدیک بتوانیم رتبه هفتم را برای جایگزینی در دستور کار قرار دهیم تا میزان ذخایر افزایش یابد.
  • مدیرعامل شرکت ملی مس ایران در پایان در رابطه با مشکلات این حوزه معدنی اظهار کرد: مس ایران چندان مشکل بزرگی ندارد و موارد کوچکی هم که هست بر سر شرایط است. هر اندازه فضا برای حل مسائل و مواردی از جمله عوارض، مالیات، شرایط و حقوق دولتی، فراهم و شرایط مناسب را ایجاد کنیم، بهتر است. به طور مثال یکی از موانع وضع عوارض ۲۵ درصدی است که در این زمینه با معاونت امور معادن و صنایع معدنی مطرح کرده‌ایم که بنا به دلایل ویژه این عوارض را برای مس کاهش دهند. قول داده شده که به زودی مس را از این فهرست خارج کنند. اگر مس که در ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری و افزایش تولید ناخالص ملی کشور تاثیر مثبت می‌گذارد، باید مشوق‌هایی گذاشته شود تا از منابع مالی ارزان‌تر بتوانیم بهره برده و در راستای توسعه و سرمایه‌گذاری نقش بهتری داشته باشیم.

بورس تهران   فملی   مس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.