#
#
اخبار اقتصادی بورس

آغاز تولید رسمی محصولات رادیال باری در آرتاویل‌ تایر

آغاز تولید رسمی محصولات رادیال باری در آرتاویل‌ تایر
کد: 37754   تاریخ انتشار :۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۳

فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر در  اردبیل با هدف تولید سالانه ۳۰۰هزار حلقه لاستیک رادیال باری -اتوبوسی در کشور تا یک‌ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد.

  • به گزارش TsePress فاز دوم کارخانه آرتاویل تایر در اردبیل با هدف تولید سالانه ۳۰۰هزار حلقه لاستیک رادیال باری -اتوبوسی در کشور تا یک‌ماه دیگر به بهره برداری می‌رسد. به گزارش روزنامه «دنیای‌خودرو»، اکبر بهنام‌جو، استاندار اردبیل در بازدید از فاز دوم واحد تولید لاستیک آرتاویلتایر از تکمیل این واحد تولیدی و عملیاتی شدن آن برای ورود به چرخه تولید خبر داد و گفت: کلیه دستگاه‌های نصب‌شده مراحل آزمایش را طی می‌کنند و کارشناسان این واحد با تلاش شبانه‌روزی بر عملیات اجـــــرایی نظارت دارند.
  • وی تصریح کرد: این فاز از کارخانه ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک کامیون و اتوبوس را داراست و در این واحد بیش‌از ۴۰۰ نفر جذب و مشغول کار می‌شوند. استاندار اردبیل اظهار کرد: به‌ اذعان سرمایه‌گذار این کارخانه، فاز سوم واحد نیز با همکاری دولت و بانک‌ها و با محوریت تولید لاستیک برای ماشین‌های راهسازی اجرا می‌شود. بهنام‌جو گفت: درحال‌حاضر بیشتر لاستیک موردنیاز ماشین‌های راهسازی از خارج کشور وارد می‌شود و با راه‌اندازی واحد تولید لاستیک این خودروها در داخل، ۸۵درصد نیاز داخلی از این کارخانه تامین می‌شود.
  • در همین زمینه محمدرضا تقی‌گنجی، مدیرهماهنگی گروه صنعتی رازی در گفت‌وگو با روزنامه ‌«دنیای‌خودرو» از آغاز تولید آزمایشی ۹سایز تایر رادیال اتوبوسی،‌کامیونی،‌کامیونتی و وانت‌بار در این کارخانه خبر داد و گفت: این مجموعه که به‌عنوان دومین واحد تولید تایرهای رادیال باری-اتوبوسی درکشور پس از بارز ایجاد شده است، با سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیون دلاری گروه صنعتی رازی ایجاد شده و در حال حاضر تولید آزمایشی آن درحال انجام است. وی با تاکید بر اینکه این مجموعه حداکثر ظرف یک‌ماه آینده با حضور رئیس‌جمهور افتتاح خواهد شد، گفت: محصول نهایی و قابل‌عرضه به بازار نیز از ۲۰دی ماه در خط تولید آرتاویل تایر تولید و با نام و نشان تجاری جدید به بازار عرضه خواهد شد.
  • وی با تاکید بر اینکه برای ساخت این کارخانه از منابع صندوق ذخیره ارزی و منابع ارز دولتی استفاده نشده است، بیان کرد: تمامی سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در این واحد تولیدی توسط سرمایه‌گذار بخش‌خصوصی صورت گرفته است. گنجی ظرفیت تولید در کارخانه جدید تولید تایرهای TBR در اردبیل را روزانه هزار حلقه تایر در ۹سایز مختلف اعلام کرد که با شروع عرضه به بازار می تواند ۳۰درصد از نیاز بازار را تامین کند.
  • وی اظهار امیدواری کرد مسئولان وزارت صنعت، معدن‌وتجارت برای حمایت از تولید ملی به ویژه دو مجموعه بارز و آرتاویل‌تایر و با توجه به واردات سنگین تایرهای باری-اتوبوسی از چین،‌ تعرفه واردات این کالا را از ۵ به ۲۶درصد سابق تغییر دهند.

بورس   پارتا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.