#
#
اخبار اقتصادی بورس

تعداد کارتخوان‌های کشور از مرز ۸ میلیون دستگاه گذشت

تعداد کارتخوان‌های کشور از مرز ۸ میلیون دستگاه گذشت
کد: 38365   تاریخ انتشار :۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۶

بر اساس گزارش منتشره از سوی شاپرک، تعداد دستگاه‌های کارتخوان فعال سیستمی در کشور تا پایان دی ماه به بیش از ۸ میلیون و ۱۶۵ هزار دستگاه رسید.

  • به گزارش TsePress جدیدترین گزارش اقتصادی منتشره از سوش شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) مربوط به دی ماه در خصوص وضعیت تعداد ابزارهای پذیرش شبکه پرداخت الکترونیک نشان از ادامه روند افزایشی دارد تا جایی که ناوگان دستگاه‌های کارتخوان کشور از مرز ۷ میلیون دستگاه عبور کرده و تا پایان دی ماه ۱۳۹۸ تعداد پایانه‌های فروشگاهی ثبت شده در شبکه شاپرک به ۸ میلیون و ۱۶۵ هزار و ۵۶۶ دستگاه رسیده که نسبت به تعداد  آذر ماه با رشدی ۲.۵۵ درصدی روبرو بوده است.
  • از سویی دیگر، با توجه به رشد ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی به ترتیب ۲.۰۳ و ۱.۲۶ درصد، تعداد ابزارهای پذیرش اینترنتی و موبایلی فعال سیستمی به یک میلیون و ۱۱۶ هزار و یک میلیون و ۲۹۲ هزار پایانه رسیده است؛ بر همین اساس، مجموع تعداد ابزارهای پذیرش فعال سیستمی در شبکه پرداخت الکترونیک تا پایان دی ماه به ۱۰ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۸۹۸ پایانه افزایش داشته که نسبت به آذر ماه رشدی ۲.۲۲ درصدی را تجربه کرده است.
  • بر اساس جدول فوق، ضریب نفوذ کارتخوان فروشگاهی به ازای هر ۱۰ هزار نفر فرد بالای ۱۸ سال با توجه به جمعیت ۵۹ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۷۴۲ نفری و تعداد ۸ میلیون و ۱۶۵ هزار دستگاه پایانه فروش فعال سیستمی تا پایان دی ماه بالغ بر  یک هزار و ۳۶۸ کارتخوان به ازای ۱۰ هزار نفر است. همچنین ضریب نفوذ ابزار پذیرش اینترنتی و موبایلی به ازای هر ۱۰ هزار نفر در مدت مذکور با توجه به تعداد یک میلیون و ۱۱۶ هزار پایانه اینترنتی و یک ملیون و ۲۹۲ هزار پایانه موبایلی به ترتیب ۱۸۷ و ۲۱۶ ابزار پذیرش به ازای ده هزار نفر اعلام شده است.

بورس تهران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.