#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه عمده چهار شرکت جدید بازار پایه‌ای در فرابورس

عرضه عمده چهار شرکت جدید بازار پایه‌ای در فرابورس
کد: 38636   تاریخ انتشار :۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۴

بر اساس اعلام فرابورس ایران، سهام چهار شرکت سخت آژند، کارخانه فارسیت دورود، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد و سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر به صورت عمده به فروش خواهد رسید.

  • به گزارش TsePress به نقل از فرابورس ایران، در ابتدای این صف انتظار، شرکت سخت آژند با نماد «ثاژن» قرار گرفته که در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس درج شده است.
  • بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۶٫۳۷ درصد از سهام غیرمدیریتی این شرکت به طور عمده و نقد، یکشنبه ۲۷ بهمن‌ماه راهی میز حراج خواهد شد. قیمت پایه هر سهم در این عرضه عمده ۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شده که با احتساب ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار سهم قابل عرضه، باید مبلغی بالغ بر ۱۹۱ میلیارد ریال را به عنوان قیمت پایه کل در نظر گرفت. شرکت کارگزاری دلیران پارس به عنوان کارگزار عرضه‌کننده معرفی شده است.
  • در دومین مورد از شرکت‌های ذکر شده، قرار است که ۲٫۴۸ درصد از سهام غیرمدیریتی کارخانه فارسیت دورود، چهارشنبه ۳۰ بهمن راهی میز معامله شود. این شرکت با نماد «سفارود» در تابلوی نارنجی بازار پایه فرابورس درج شده و در گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارد.
  • قیمت پایه هر سهم در این معامله ۹ هزار و ۲۲۲ ریال تعیین شده که با توجه به ۳ میلیون سهم قابل عرضه، قیمت پایه کل مبلغی در حدود ۲۸ میلیارد ریال خواهد بود. معامله به صورت عمده و نقد بوده و شرکت کارگزاری بهمن به عنوان کارگزار عرضه کننده تعیین شده است.
  • اما سومین معامله عرضه به شرکت توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلاد با نماد «بمیلا»، مندرج در تابلوی زرد بازار مربوط می‌شود. بر اساس اطلاعیه منتشر شده قرار است ۴٫۳۷ درصد از سهام غیرمدیریتی این شرکت در روز چهارشنبه ۳۰ بهمن به فروش برسد. قیمت پایه هر سهم در این عرضه عمده ۹ هزار ریال تعیین شده است و با لحاظ کردن ۱۴ میلیون سهم قابل عرضه این شرکت، قیمت پایه کل ۱۲۶ میلیارد ریال خواهد بود. این معامله به صورت نقد و عمده بوده و شرکت کارگزاری مفید، کارگزار عرضه کننده خواهد بود.
  • در آخرین معامله عرضه عمده از لیست یاد شده نیز شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر که با نماد  «ثعتما» در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس درج شده، راهی میز فروش خواهد شد. قرار است که ۴٫۲۴ درصد از سهام مدیریتی غیرکنترلی این شرکت، روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به صورت نقد و عمده واگذار شود که با در نظر گرفتن مبلغ ۱۵ هزار و ۵۰۰ ریال به عنوان قیمت پایه و احتساب ۳ میلیون سهم قابل عرضه، قیمت پایه کل چیزی در حدود ۴۷ میلیارد ریال خواهد بود. شرکت کارگزاری برهان سهند مسئولیت کارگزار عرضه‌کننده را بر عهده دارد.
  • در هر چهار عرضه عمده ذکر شده شرایط پرداخت ثمن معامله مطابق با رویه جاری و پایاپای (t+2) خواهد بود و ۱۰ درصد از کل مبلغ به‌عنوان سپرده حضور در رقابت تعیین شده است.

فرابورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.