#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه بلوک ۲۰ درصدی پالایش نفت لاوان در فرابورس

عرضه بلوک ۲۰ درصدی پالایش نفت لاوان در فرابورس
کد: 38706   تاریخ انتشار :۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۷

بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان، فردا (۲۶ بهمن) به‌صورت نقد و اقساط در فرابورس عرضه می‌شود.

  • به گزارش TsePress بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه(معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه) بعلاوه ۲۰ درصد به شرط آن که از مبلغ ۴۸ هزار و ۲۹۶ ریال کمتر نباشد، فردا(۲۶ بهمن) توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه می‌شود.
  • این بلوک که ۲۲۸میلیون و ۶۸۴هزار و ۳۲۰ سهم این شرکت را شامل می شود، قرار است به ارزش کل پایه ۱۱ هزار و ۴۴میلیارد و ۵۳۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۷۲۰ریال و به‌صورت ۵۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۲ ساله روی میز فروش برود.
  • همچنین متقاضیان این بلوک ۲۰ درصدی، باید علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، معادل یک درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری (به مبلغ ۱۱۰.۴۴۵.۳۷۹.۱۸۸ریال) را به عنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانکی معتبر حسب مورد به حساب سازمان خصوصی‌سازی واریز و یا به آن تحویل دهد. این در شرایطی است که در صورت انصراف هر یک از متقاضیان تأیید صلاحیت شده از حضور در رقابت، سپرده نقدی واریز شده و یا ضمانت نامه بانکی ارائه شده به سازمان خصوصی‌سازی(معادل یک درصد مذکور) به نفع دولت ضبط خواهد شد. همچنین در صورت عدم واریز و یا تحویل ضمانت نامه، صلاحیت متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
  • گفتنی است بلوک ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت لاوان به استناد قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه و با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی(استراتژیک) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری‌ها در فرابورس عرضه می‌شود.
  • این در حالی است که سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده است خریدار سهام این شرکت در صورت احراز شرایط مقرر در شیوه‌نامه تشویق بخش خصوصی و تعاونی از مزایای این شیوه‌نامه به شرح زیر برخوردار خواهد بود:
  • الف) افزایش سقف کل زمانی و مجموع تعداد اقساط برای خریداران بخش خصوصی تا میزان یک سوم و برای خریداران بخش تعاونی تا میزان دو پنجم جمع مدت و تعداد اقساط مصوب. ب) بازپرداخت پلکانی اقساط با شیب ۱۰ درصد رشد سالانه برای خریداران بخش های خصوصی و تعاونی، به مأخذ ۱۰۰ برای رقم میانه دوره اقساط. ج) سود فروش اقساطی تا میزان ۳ درصد پایین‌تر از سایر خریداران برای خریداران بخش خصوصی و ۳.۶ درصد پایین‌تر برای خریداران بخش تعاونی.

بورس تهران   پالایش نفت لاوان   شاوان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.