#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید روزانه ۲۱هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در «تیپیکو»

تولید روزانه ۲۱هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در «تیپیکو»
کد: 39138   تاریخ انتشار :۹ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱

همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و افزایش نیاز به مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، شرکت‌های گروه دارویی شستا در یک هفته گذشته توانستند تولید روزانه هزاران لیتر مواد ضدعفونی‌کننده را عملیاتی کنند.

  • به گزارش TsePress روابط‌عمومی شستا، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، در نامه‌ای به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از اقدامات صورت‌گرفته هلدینگ‌ دارویی تامین برای تولید محلول‌های ضدعفونی‌ ارائه داد و گفت: با توجه به اخبار اپیدمی بیماری کرونا و تاکیدات شما، هلدینگ دارویی تامین از اوایل بهمن‌ماه ستادی برای آمادگی مقابله احتمالی با این بیماری سازماندهی کرد و در جلسات مکرر این ستاد، تدابیری برای تامین دارو و ملزومات اندیشیده است. از جمله این ملزومات، محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و سطوح است که براساس پروتکل‌های موردتایید وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت (WHO) تولید شده است.
  • محمد رضوانی‌فر در این نامه تصریح کرد: در نتیجه پیش‌بینی شرایط ورود به بحران و نیاز فوری و اضطراری کشور به حجم بالایی از مواد ضدعفونی‌کننده دست و سطوح بود که چند شرکت وابسته به هلدینگ دارویی شستا (تیپیکو) توانستند اقدامات پیش‌بینی‌شده را به‌سرعت و طی هفته جاری همزمان با اپیدمی کرونا عملیاتی و اجرایی کنند و این محصولات را به مرحله تولید و توزیع برسانند. وی خاطرنشان کرد: با تلاش چهار شرکت تابعه هلدینگ دارویی تامین، ظرف یک هفته اخیر این مهم عملیاتی شده و تاکنون و در فاز نخست، چندهزار لیتر ضدعفونی‌کننده سطوح و دست برای مصرف کارخانه‌های داروسازی و پرسنل گروه، تولید و توزیع شده است و از هفته آتی، با اخذ مجوزها و تامین مواد و اقلام بسته‌بندی، ظرفیت تولید قابل‌توجهی وجود خواهد داشت که می‌تواند جوابگوی بخش عمده‌ای از نیازهای کشور باشد. در بخش دیگری از این نامه آمده است: شرکت رهاورد تامین ظرفیت تولید روزانه ۴هزار لیتر ضدعفونی‌کننده (پایه الکل) در بسته‌های ۶۰ و ۲۵۰سی‌سی و یک، ۴ و ۲۰لیتری را دارد. شرکت زاگرس فارمد پارس همین محصول را می‌تواند روزانه ۳ تا ۶ هزار لیتر (بسته به حجم ظرف) در بسته‌های ۱۰۰سی‌سی و یک لیتری تولید کند. شیمی دارویی داروپخش سومین شرکت هلدینگ دارویی تامین است که روزانه ۶ هزارلیتر ضدعفونی‌کننده (پایه الکل) را به شکل لیتری تولید خواهد کرد و شرکت چهارم هم، کلر پارس است که ضدعفونی‌کننده را از نوع «پایه آب‌اکسیژنه» روزانه ۵ هزارلیتر و در بسته‌بندی حجیم تولید خواهد کرد. به این ترتیب، این چهار شرکت از هفته آینده مجموعا تا ۲۱هزار لیتر ماده ضدعفونی‌کننده را برای بسته‌بندی و توزیع در اختیار کارخانجات داروسازی و مواد بهداشتی قرار خواهند داد که این امر می‌تواند بخش مهمی از نگرانی‌ها درباره کمبود این مواد در بازار مصرف یا سوءاستفاده‌های احتمالی از نیازهای ضروری مردم را برطرف کند.

بورس تهران   تیپیکو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.