#
#
اخبار اقتصادی بورس

جهش ۷۱ درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بورسی

جهش ۷۱ درصدی فروش شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بورسی
کد: 39248   تاریخ انتشار :۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲

جداول آماری عملکرد ۷۳ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس و اوراق بهاردار تهران حاکی است که در ۱۱ ماه امسال جهش ۷۱ درصدی مجموع فروش نسبت به دوره مشابه پارسال ثبت شد.

  • به گزارش TsePress بررسی آمار مزبور گویای آن است که فروش ۷۳ شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی در بورس تهران در بهمن ماه امسال به رقم ۱۵ هزار و ۳۰۷ میلیارد تومان رسید که این رقم نسبت به سال قبل رشد ۳۸ درصدی را نشان می دهد، درعین حال افزایش دو درصدی نسبت به دی ماه یافت.
  • همچنین جمع فروش ۱۱ ماهه نیز به رقم ۱۴۹ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان رسید که جهش ۷۱ درصدی را نسبت به دوره مشابه در سال ۹۷ ثبت کرد.
  • عملکرد ۱۱ ماهه شرکتهای یاد شده حاکی از ۲۵.۲ درصد کل فروش شرکتهای بورسی است. بررسی فروش شرکت های شاخص این گزارش گویای آن است که فولاد مبارکه با افزایش ۴۵ درصدی، شرکت ملی صنایع مس با رشد ۴۶ درصدی، فولاد خوزستان افزایش چهار درصدی،
  • گلگهر با افت هشت درصدی، ذوب آهن هم رشد ۳۶ درصدی را ثبت کرد.علاوه براین چادرملو با رشد ۱۰۳ درصدی، کاوه جنوب با ۶۲ درصد از جمله واحدهای این جدول مورد بررسی محسوب می شوند.
  • به گزارش ایرنا، سال گذشته ارزش صادرات بخش معدن وصنایع معدنی به رقم ۹.۲ میلیارد دلار رسید و براساس اعلام وزارت صنعت، ارزش تولیدات بخش معدن وصنایع معدنی سالانه به رقم بالغ بر ۲۰ تا ۲۲ میلیارد دلار بالغ می شود.

بورس تهران   صنایع معدنی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.