#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه پلتفرم مشترک ایران خودرو و سایپا در سال۹۹

عرضه پلتفرم مشترک ایران خودرو و سایپا در سال۹۹
کد: 39442   تاریخ انتشار :۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۲

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که تا پایان سال ۹۹ پلتفرم مشترک ایران‌خودرو و سایپا ارایه خواهد شد و این نشان از توان خودروسازان و قطعه سازان کشور دارد.

  • به گزارش TsePress «علی آقامحمدی» در مراسم رونمایی از گیربکس ۶ سرعته دستی و اتوماتیک در گروه صنعتی ایران خودرو افزود: امروز نوع فعالیت قطعه‌سازان تغییر کرده و به عنوان عضوی از مجموعه وارد روند تولید می‌شوند.
  • وی تاکید کرد: پایش در زنجیره می‌تواند هزینه‌های تولید را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
  • آقامحمدی با اشاره به ریسک پذیری بالا و فعالیت مناسب مدیران جوان در این حوزه، گفت: این موضوع باید به همه صنایع کشور گسترش یابد و به زودی قسمت‌هایی از ایران‌خودرو به محلی برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل خواهد شد.
  • در ادامه این مراسم، سرپرست معاونت صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت خودرو جزو نخستین صنایعی بود که با اعمال تحریم، تحت فشار و محدودیت قرار گرفت اما امروز شاهد رشد این صنعت و رفع مشکلات گذشته آن هستیم.
  • «مهدی صادقی نیارکی» با اشاره به رونمایی از گیربکس ۶ سرعته دستی و اتوماتیک در ایران خودرو، افزود: پروژه‌ای در نیمه دوم سال ۹۸ تعریف شد که در راستای به هم‌رسانی تولیدات و نیازهای کشور بود؛ مجموعه فعالیت‌های انجام شده موجب رشد قراردادهای داخلی شد.
  • وی بیان کرد: در حالی که سلیقه مصرف‌کنندگان به سمت استفاده از گیربکس‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک حرکت کرده، اما در اغلب محصولاتمان از نمونه‌های دستی استفاده می‌کنیم، در نخستین گام تلاش خواهیم کرد تا با بهبود نمونه‌های دستی رضایت مشتریان را حفظ کنیم.
  • صادقی نیارکی با اشاره به راه‌اندازی سامانه توانیران، گفت: روند افزایش تعامل بین تولیدکنندگان و رشد زنجیره‌ها در سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد، اگر زنجیره کارخانه‌سازی را گسترش دهیم به زودی می‌توانیم شاهد پیشرفت چشمگیر صنایع داخل کشور باشیم.

ایران خودرو   بورس تهران   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.