#
#
اخبار اقتصادی بورس تحلیل ها

فروش محموله ۳۰ هزار تنی شمش «فخوز» با قیمت ۳۵۰ دلار به ازای هر تن

فروش محموله ۳۰ هزار تنی شمش «فخوز» با قیمت ۳۵۰ دلار به ازای هر تن
کد: 40246   تاریخ انتشار :۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۷

در هفته جاری، قیمت شمش صادراتی ایران نسبت به هفته گذشته، به‌صورت جزئی افزایش یافت و اسلب، برای نخستین بار در یک ماه گذشته از سیر قیمت‌های نزولی خارج شد و افزایش قیمتِ هرچند جزئی‌ای را تجربه کرد.

  • به گزارش TsePress قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری جاری افزایش یافته و در روز سوم اردیبهشت، قیمت آن به محدوده ۳۲۵ تا ۳۳۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار به ازای هر تن رسیده که میانگین این قیمت‌ها، ۳۴۷.۵ دلار به ازای هر تن، بالاتر از قیمت‌های روز ۲۷ فروردین است.
  • در کنار افزایش قیمت فولاد صادراتی ایران، روند فروش بیلت و اسلب ایران نیز بهبود یافته است. چند شرکت فولادی، مجموعاً در هفته جاری ۶۰ هزار تن بیلت به قیمت فوب ۳۴۵ تا ۳۴۶ دلار صادر کرده‌اند که مقصد ۴۰ هزار تن آن چین بوده و برای نخستین بار در هفته‌های اخیر، چینی‌ها از فولادسازان ایرانی بیلت خریداری کرده‌اند.
  • یک فولادساز بزرگ ایرانی که متال بولتن نامی از آن نبرده، اما به نظر می‌رسد فولاد خوزستان (نماد بورسی فخوز) است، ۳۰ هزار تن بیلت به قیمت ۳۵۰ دلار به ازای هر تن در هفته جاری فروخته است. در دو ماه گذشته، این سومین بار است که فولاد خوزستان، شمش فولادی صادراتی خود را به قیمت ۳۵۰ دلار به ازای هر تن می‌فروشد.
  • یک تولیدکننده اسلب ایران که این هفته ۳۰ هزار تن اسلب به قیمت ۳۲۵ دلار به ازای هر تن صادر کرده، گفته است که انتظار دارد قیمت اسلب در دورهای بعدی فروش به محدوده ۳۳۰ تا ۳۳۵ دلار به ازای هر تن برسد. قیمت مقاطع تخت فولادی در آسیا به‌صورت تدریجی در حال افزایش است و این امر می‌تواند به احیای قیمت اسلب کمک کند.
  • در مجموع باید گفت که کاهش تقاضا برای فولاد به دلیل شیوع کرونا باعث شده تا قیمت بیلت و اسلب صادراتی ایران نیز نسبت به ابتدای سال جاری میلادی کاهش یابد. بیلت صادراتی ایران در آغاز سال جاری میلادی در قیمت‌های حدود ۴۰۰ دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.