#
#
اخبار اقتصادی بورس

تجدید نظر دولت در قیمت شکر+ سند

تجدید نظر دولت در قیمت شکر+ سند
کد: 41213   تاریخ انتشار :۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۴

بر اساس جلسه اخیر کارگروه تنظیم بازار، قیمت جدید شکر داخلی بر اساس نرخ جدید خرید تضمینی چغندر قند و شکر وارداتی با توجه به تغییر ارز اختصاصی، تعیین می‌شود.

  • کارگروه تنظیم بازار دستور تعیین تکلیف نرخ جدید شکر وارداتی و داخلی را بر اساس تغییر نرخ ارز اختصاصی و تغییر نرخ خرید تضمینی چغندر قند، صادر کرده است .
  • در بند دوم این دستور العمل آمده است: با عنایت به برآورد تولید تولید حدود ۱٫۴ میلیون تن شکر داخلی و نیاز وارداتی کشور برای پوشش کسری نیاز بازار و ذخایر مقرر گردید قیمت قطعی محاسباتی سازمان حمایت تولید کنندگان و تولید کنندگان در خصوص شکر وارداتی و داخلی در اسرع وقت محاسبه ( با در نظر گرفتن نرخ ارز وارداتی و نرخ خرید تضمینی چغندر قند) و سقف قیمت تعیین شود.
  • در این نامه همچنین آمده است که انجمن کارفرمایی کارخانجات قند و شکر مکلف است در اسرع وقت نسبت به ارائه اسناد و مدارک مثبته به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان اقدام نماید.
  • بنابراین گزارش آخرین نرخ مصوب شکر توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران طی اطلاعیه‌ای در ابتدای اردیبهشت ماه اعلام شده بود؛ بر ین اساس قیمت فروش هرکیلوگرم شکر سفید درب کارخانه تصفیه‌کننده‌ شکر در مرکز کشور با ۱۰ درصد سود  ۶۶ هزار و ۹۰۸ ریال اعلام شد.
کالاهای اساسی , ستاد تنظیم بازار , سازمان حمایت ,

بورس   قند و شکر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.