#
#
اخبار اقتصادی بورس

ورود گروه مپنا به تعمیرات هواپیما؛ پکیج خودروی برقی با قطعات ایرانی آماده شد

ورود گروه مپنا به تعمیرات هواپیما؛ پکیج خودروی برقی با قطعات ایرانی آماده شد
کد: 41510   تاریخ انتشار :۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۴۸

مدیرعامل گروه مپنا گفت: گروه مپنا روی تکنولوژی خودروهای برقی در حال کار است و توانسته‌ایم پکیج خودروی برقی که اغلب قطعات آن ایرانی است را فراهم کنیم.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس» عباس علی آبادی، مدیرعامل گروه مپنا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وقت آن است که نیروگاه‌های سیکل ساده گازی را به سیکل ترکیبی تبدیل کنیم که به این اقدام، علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت، کمک شایانی به افزایش راندمان نیروگاه‌ها و کاهش آلایندگی هوا ناشی از مصرف سوخت کمتر به ازای تولید برق بیشتر خواهد شد.
  • وی افزود: قانون این مجوز را داده است که از محل سوخت صرفه جویی شده، هزینه های سرمایه گذاری برای تبدیل واحدهای سیکل ساده به سیکل ترکیبی بازگردد اما برای اجرایی شدن این مجوز قانونی هنوز مشکلتی وجود دارد و به درستی اجرا نمی شود.
  • علی آبادی با بیان اینکه می توان با جذب سرمایه های خرد مردمی در بخش انرژی کشور پروژه‌های متعدد صنعت برق و صنعت نفت را اجرایی کرد، گفت: نمونه بارز جذب سرمایه های مردمی و تکمیل و بهره برداری از یک پروژه را می توان در بهره برداری از واحد اول بخش بخار نیروگاه عسلویه مشاهده کرد.
  • وی ادامه داد: گروه مپنا در زمینه نفت و گاز در تلاش است تا دو پروژه را با سرمایه های مردمی به پیش برد و در زمینه زیلی نیز، به صورت ماهانه ۲ تا ۳ لکوموتیو را به صورت سرمایه گذاری تکمیل کرده و به ناوگان کشور اضافه می کنیم.
  • مدیرعامل گروه مپنا از ورود این شرکت به صنعت هوایی خبر داد و گفت: به عنوان اولین شرکت تخصصی داخلی با گرفتن مجوز از سازمان هواپیمایی کشور، به تعمیرات هواپیماهای مسافربری ورود کرده ایم و تمامی تأمین سرمایه لازم برای ایجاد زیرساخت‌های این امر توسط خود گروه مپنا انجام شد.
  • علی آبادی با بیان اینکه "پیش بینی می شود همه خودروهای سواری تا ۱۰ سال آینده برقی شوند"، گفت: گروه مپنا روی تکنولوژی خودروهای برقی در حال کار است و توانسته‌ایم پکیج خودروی برقی که اغلب قطعات آن ایرانی است را فراهم کنیم و در این زمینه با خودروسازی های داخل در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود، به تولید خودروی برقی با قطعات ایرانی بپردازیم؛ در این زمینه به زودی به مبحث باطری نیز ورود می کنیم.
  • این کارشناس صنعت برق با بیان اینکه "سالانه توان فنی و اجرایی احداث ۸۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید را بدون نیاز به واردات قطعات از خارج از کشور داریم"، گفت: اینکه برای ۲۰۰ ساعت پیک تابستان مصرف برق، هر سال ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه جدید وارد مدار کنیم و در بقیه ایام سال، واحدهای نیروگاهی بلااستفاده داشته باشیم، منطقی نیست؛ بلکه باید از طرفی پیک ۲۰۰ ساعته مصرف برق را مدیریت کرد و برای مصرف برق در بخش صنایع و تولید مولد با توسعه بخش صنعتی برنامه ریزی کرد؛ حتی می توان با صادرات برق به سایر کشورها، از برق تولیدی استفاده بهینه کرد.
  • مدیرعامل گروه مپنا با اشاره به اینکه "اگر هر شرکتی بیش از ۲۰ درصد سهام دولتی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم داشته باشد نمی تواند از منابع صندوق توسعه ملی برخوردار شود"، گفت: گروه مپنا بیش از ۲۰ درصد سهام دولتی به صورت غیرمستقیم دارد و ما درخواست داریم که همچون بسیاری از شرکت‌ها، برای مپنا نیز استثنا قائل شوند تا بتوانیم با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در سال جهش تولید، نقش آفرینی موثرتری داشته باشیم.
  • علی آبادی با بیان اینکه "واردات کالایی که مشابه آن رد داخل کشور ساخته می شود بدون تعرفه گمرکی، به معنای زیان دیدن و تعطیل شدن تولید داخلی است"، گفت: متأسفانه در بخش تجهیزات نیروگاهی با وجود توان بالای داخلی در تولید تجهیزات، شاهد واردات آنها با تعرفه صفر هستیم.
  • وی افزود: اگر بخواهیم صنایع هایتک در کشور نقش مولد خود را در جهش تولید و رونق اقتصاد ایفا کنند باید موانعی اینچنینی که به صنایع هایتک کشور صدمه می زنند، برداشته شود.

بورس   بورس تهران   رمپنا   مپنا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219