#
#
اخبار اقتصادی بورس

دو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان آماده افتتاح شدند

دو کارخانه فرآوری سنگ آهن در سنگان آماده افتتاح شدند
کد: 41556   تاریخ انتشار :۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۳

کارخانه‌های کنسانتره فولاد سنگان با ظرفیت ۵ میلیون تن در سال و گندله‌سازی سناباد (سیمیدکو) با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال، به تولید آزمایشی رسیده‌اند و طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان ماه جاری افتتاح می‌شوند.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس»  به نقل از ایمیدرو، در این زمینه علی امرائی مدیرعامل فولاد سنگان در خصوص پروژه ۵ میلیون تنی کنسانتره سنگان گفت: کارخانه کنسانتره فولاد سنگان در منطقه سنگان ظرفیت تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و در قالب دو خط ۲.۵ میلیون تنی در سال طراحی شده است. امرائی افزود: محصولات این کارخانه جهت تامین خوراک گندله‌سازی مبارکه استفاده می شود.
  • مدیرعامل فولاد سنگان با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد تجهیزات (وزنی) این کارخانه “ساخت داخل” است، گفت: این کارخانه توسط متخصصان ایرانی احداث شده است.
  • وی گفت: کارخانه فوق مانع خام فروشی می شود و زمینه ثبات تولید در فولاد مبارکه را فراهم می کند.
  • امرائی ادامه داد: اشتغال مستقیم کارخانه ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و ۳ هزار نفر به طور غیرمستقیم است.
  • اشتغالزایی جدید و جلوگیری از خام فروشی
  • محمد مدنی‌فر مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد نیز در خصوص کارخانه ۲.۵ میلیون تنی گندله این شرکت گفت: طراحی، مهندسی و اجرای پروژه فوق توسط متخصصان ایرانی انجام شده است. بیش از ۵۰ درصد تجهیزات کارخانه فوق به لحاظ وزنی، ساخت داخل است.
  • مدنی فر با بیان اینکه این کارخانه در منطقه محروم شرق کشور، زمینه اشتغالزایی و جهش تولید در عسلویه شرق کشور را فراهم خواهد کرد، افزود: راه اندازی این کارخانه زمینه ساز جلوگیری از خام فروشی و اشتغالزایی در منطقه محروم خواف شده است.
  • مدیرعامل شرکت توسعه فراگیر سناباد اعلام کرد: این واحد به صورت مکانیزه بوده و گندله بعد از تولید به صورت مستقیم به واحدهای تولیدی هدف در مجتمع سنگان خواف منتقل می‌شود.
  • وی گفت: اشتغالزایی این کارخانه ۲۵۰ نفر به طور مستقیم و ۱۵۰۰ نفر به طور غیرمستقیم است.
  • مجتمع سنگ آهن سنگان از مجموعه های تحت پوشش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) است. معادن سنگان دارای یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن ذخیره توده معدنی هستند و برنامه تولید ۱۷ میلیون تن کنسانتره و ۱۵ میلیون تن گندله در سنگان، هدفگذاری شده است.

بورس تهران   فولاد   فولاد سنگان   فولاد مبارکه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219