#
#
اخبار اقتصادی بورس

۱۴ شرکت در انتظار عرضه

۱۴ شرکت در انتظار عرضه
کد: 41789   تاریخ انتشار :۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۰

۱۴ شرکت در فهرست انتظار ورود به فرابورس قرار گرفتند. هر چند فصل بهار فرابورس با عرضه اولیه چهار شرکت جدید رو به اتمام است، ولی مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران گفت؛ پنج شرکت آماده عرضه یا گشایش نماد در این بازار هستند. همچنین ۹نماد دیگر نیز در فرابورس ایران پذیرفته شده‌اند و پس از انجام شروط لازم، وارد فرآیند درج و عرضه خواهند شد.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس» سارا سادات‌اخلاقی، مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» اعلام کرد: شرکت‌های بیمه زندگی خاورمیانه، رایان هم افزا و سرمایه‌گذاری پویا در بازار اول یا دوم فرابورس عرضه خواهند شد. به گفته او همچنین نماد شرکت‌های صنعتی و معدنی ستبران و کیا الکترود شرق نیز قرار است در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط عرضه شوند.  مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران در ادامه به ۹نماد دیگر اشاره کرد که پذیرفته شده و پس از انجام شروط لازم، به درج و عرضه راه خواهند یافت و گفت: شرکت‌های برق و انرژی پیوند گستر پارس، دنا آفرین فدک، پدیده شیمی جم، مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی ارومیه، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، زغال سنگ پروده طبس و ملی ساختمان از جمله شرکت‌هایی هستند که در بازار فرابورس ایران پذیرش و پس از انجام شروط پذیرش در مرحله درج و عرضه در بازار قرار خواهند گرفت.
  • درخواست پذیرش ۱۴۸شرکت
  • مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران در ادامه به عملکرد فرابورس در عرضه‌های اولیه سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۴۸ شرکت در صنایع مختلف از جمله صنایع پتروشیمی، فلزات اساسی، استخراج زغال سنگ، سرمایه‌گذاری، بیمه، کشت و دام و طیور، حمل و نقل و... درخواست پذیرش خود را برای ورود به بازار اول و دوم فرابورس ایران ارسال کردند. او ادامه داد: طبق بررسی صورت گرفته در فرابورس ایران تعداد ۳۰ شرکت یعنی ۲۰درصد شرکت‌های متقاضی واجد شرایط اولیه پذیرش بودند که در ۲۹ جلسه هیات پذیرش مورد بررسی قرار گرفتند. در نهایت ۲۳ شرکت موفق به پذیرش در بازار اول و دوم فرابورس ایران شدند.
  • اخلاقی ادامه داد: در سال گذشته شرکت‌های درج شده در فهرست نرخ‌های بازار اول و دوم فرابورس ۲۰ شرکت بودند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۲۵درصد رشد داشته است. همچنین از این تعداد ۱۴ شرکت عرضه اولیه و دو شرکت گشایش نماد شدند. مدیر پذیرش سهام فرابورس ایران در ادامه به درخواست پذیرش ارتقای برخی نمادها از بازار پایه به بازارهای بالاتر اشاره کرد و گفت: از میان شرکت‌های بازار پایه نیز ۳۳ شرکت متقاضی پذیرش در بازار بالاتر بودند که از این میان شرکت‌های واجد شرایط اولیه پذیرش ۱۲ شرکت بودند. این درخواست‌ها در هیات پذیرش مطرح و در نهایت با پذیرش پنج شرکت موافقت شد.  به گفته اخلاقی، از میان شرکت‌های پذیرش شده شرکت بیمه زندگی خاورمیانه در بازار اول درج و شرکت ویتانا در بازار دوم فرابورس گشایش نماد شدند. سه شرکت دیگر نیز در جریان انجام شروط هیات پذیرش برای درج در بازار بالاتر هستند که اسامی آنها پس از درج به عموم اعلام خواهد شد.

بورس   عرضه اولیه   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219