#
#
اخبار اقتصادی بورس

سود ۸ برابری شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان نسبت به سال مالی ۹۷

سود ۸ برابری شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان نسبت به سال مالی ۹۷
کد: 41899   تاریخ انتشار :۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۵

صبح امروز رئیس و نایب رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان با جمعی از آزادگان کشور دیدار و گفتگو کردند.

 • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس»  در این دیدار دوستانه و صمیمی، فصیحی رامندی رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در تبیین ضرورت تهاتر سهام موسسه پیام آزادگان به سهام شرکت های فرعی زیرمجموعه شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان گفت: حضور یک سهامدار عمده ی امین و قابل اعتماد در کنار سهامداران خرد شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، یک ضرورت اجتناب ناپذیر بود و سالها در دوره های مختلف مدیریتی شرکت پس از عرضه سهام در بورس این مهم از دغدغه های اصلی هیات مدیره ها و مدیران قبل و فعلی شرکت بود، چرا که اگر فرد حقیقی و یا شرکت حقوقی در جریان عرضه سهام توسط آزادگان در بورس اقدام به خرید و جمع آوری سهام می کرد، آن وقت با داشتن چند درصد از سهام شرکت می توانست ما را در پیشبرد اهداف عالیه شرکت با مشکل جدی روبرو کند. از این رو باید حتما یک سهامدار عمده  در کنار سهامداران خرد حضور پیدا می کرد تا ضمن مدیریت عرضه و تقاضای سهام از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری می کرد. از این رو با توجه به الزامات سازمان بورس مبنی بر اینکه شرکتهای فرعی زیرمجموعه حق داشتن سهام شرکت اصلی را ندارن و در ادامه چنانچه سهام را در بازار عرضه می کردیم چه بسا فرد حقیقی یا حقوقی که هیچ شناختی از آن نداشتیم با خرید عمده ی سهام در مدیریت شرکت نقش آفرینی می کرد و به همین دلیل از موسسه پیام آزادگان به عنوان یک موسسه مورد اعتماد که از بطن آزادگان عزیز است درخواست کردیم که در این زمینه به ما کمک کنند و این تهاتر سهام صورت گیرد.
 • رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه با اشاره به اصرار چندباره از موسسه پیام آزادگان جهت همراهی با شرکت در پذیرش این وظیفه ی خطیر گفت: همگان تردید نداشته باشند که حضور موسسه پیام آزادگان در کنار سهامداران خرد یک فرصت بی نظیر در جهت تعالی جایگاه شرکت در عرصه ی معملات بورسی است و بی تردید با این اقدام بنیادی و بسیار هوشمندانه ی صورت گرفته در آینده خیر و برکت بیشتری نصیب سهامداران خواهد بود و این تهاتر بهترین کار در جهت حفظ منافع سهامداران عزیز بوده است.
 • فصیحی رامندی در ارتباط با برخی اظهارات در ارتباط با توزیع سهام موسسه پیام آزادگان در بین آزادگان نیز گفت: موسسه ی پیام آزادگان در نهایت کار متعلق به عموم آزادگان است، اما هرگونه توزیع سهام آنها در خودکفایی یا مینو باعث ضرر و زیان های جبران ناپذیر برای عموم سهامداران خواهد شد، چرا که، شاید حداقل سهامی در لحظه بین آزادگان توزیع شود، اما با این کار حضور یک سهامدار عمده در شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان به خطر می افتد و چنین کاری بی شک خسارت های جبران ناپذیر و غیرقابل جبرانی را برای تمام سهامداران به ویژه سهامداران آزاده به دنبال خواهد داشت.
 • رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان در ادامه به بیان گزارشی از اقدامات سه ساله هیات مدیره ی فعلی در دوره قبل و دوره ی فعالی پرداخت و گفت: با تشکیل تیم هیات مدیره ی جدید اقدامات گسترده ای در دستور کار قرار گرفت و قدم ابتدایی این بود که اداره و مدیریت مجموعه ی خودکفایی را به طور کامل دراختیار بگیریم و این مجموعه را  به جایگاه واقعی خود برسانیم. به همین دلیل آقای دکتر عباسیانفر را به مدیرعاملی شرکت انتخاب کردیم و در ادامه ایشان با تغییراتی که در بدنه ی مدیریتی شرکت ایجاد کرد، عملا اداره ی تمام امور شرکت اصلی و شرکت های فرعی را حول اهداف متعالی هلدینگ راهبری کرد و اگر امروز توفیق چشمگیری به دست آمده است و سطح رضایتمندی سهامداران از اداره ی شرکت بالا رفته است به خاطر همین تصمیمات ارزشمند و قابل دفاع بوده است.
 • فصیحی رامندی در ادامه به اصلاح ساختار هلدینگ اشاره کرد و گفت: ما سعی کردیم که شاکله ی خودکفایی را تغییر دهیم و یک شکل نوینی را برای آن تعریف کنیم و تغییر در بازاریابی، کنترل مالی، سبدگردانی و متمرکز کردن واحد IT و حقوقی در هلدینگ از جمله ی این اقدامات بود.
 • رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان ادامه داد: در زمینه ی توسعه نیز همانطور که می دانید مدت زیادی بود که در مجموعه اقدام قابل توجهی صورت نگرفته بود و ما می دانستیم که برای پیشرفت نیاز داریم که دایره ی فعالیت خود را گسترش دهیم و همچنین باتوجه به شرایط بازار و نوع صنعتی که عمده ی فعالیت ما در آن صورت می گیرد سعی کردیم که زنجیره ی تامین مواد اولیه ی خود را تکمیل کنیم و خرید کارخانه ی روغن در همین راستا صورت گرفت. همچنین دو خط بیسکوئیت را برای شرکت صنعتی مینو خریداری کردیم. در ادامه خط استحصال دانه ی کاکائو تکمیل شد و خط پیتزا و فروشگاه پیوند نیز درحال بررسی می باشد. اینها از جمله اقدامات بسیار مهمی بود که در زمینه ی توسعه صورت گرفت.
 • ایشان ادامه داد: در زمینه ی سبد گردانی نیز اقدامات بسیار مهم و قابل تاملی صورت گرفت، بطوریکه بخش اعظمی از سود سال ۹۸ از محل سود سهام صورت گرفت و تاثیرات و سودآوری بسیار مهمی را برای گروه به ارمغان آورد. درکنار همه ی اینها اقدامات، برنامه های بسیار زیاد دیگری در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم برای سهامدار خود سود قابل توجهی ایجاد کنیم.
 • فصیحی رامندی همچنین به عملکرد مالی شرکت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: همانطور که اسناد مالی حسابرسی شده در کدال قابل ملاحظه است سود سال ۹۸ حدود ۴۱۲ میلیارد تومان است که این مبلغ نسبت به سود سال ۹۷ هشت برابر شده است.
 • در این دیدار دوستانه دکتر حمید رضایی نایب رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان نیز با اشاره به اقدامات بنیادی صورت گفته در شرکت گفت: از همان روزهای ابتدایی حضور در هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، تفکرات و برنامه ریزی های مدونی برای ایجاد تغییرات ریشه ای و اساسی در مجموعه صورت گرفت تا بتوانیم با ایجاد یک ساختار و سازمان نوین، رضایت سهامدارانی که به ما اعتماد کرده بودند را بدست آوریم و تا امروز با پشتکار و نظارت نقطه به نقطه سعی کرده ایم که در مقابل سهامداران خود سربلند باشیم.
 • نایب رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان  ادامه داد: از سال ۹۶ که در مجموعه حضور پیدا کردیم نسبت به حوزه بورس یک نگاه حرفه ای و ارزشی شکل گرفت و امروز بازار به مجموعه و عملکرد ما یک نگاه ویژه دارد و ما را دنبال می کند. اگر به کدال نگاه کنیم متوجه رشد سودآوری گروه صنعتی مینو خواهیم شد و این پیشرفت بیان کننده عملکرد ما می باشد و با برنامه ها و اهدافی که در نظر داریم، به طور جدی پیگیر هستیم تا با سرعت بیشتری در این مسیر گام برداریم.
 • دکتر رضایی ادامه داد: هر چند بازار بورس در چند وقت اخیر رشد قابل توجهی داشته است و به نوعی بخش اعظمی از مردم را با خود درگیر کرده است، اما ارزش سهام شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان از قبل از ایجاد این بازار هیجانی، رشد خود را با نگاه ویژه ای که مدیر عامل و هیات مدیره گروه به آن داشت، شروع کرده بود و امروز با درک این بازار بزرگ و درنظر داشتن ایجاد یک سود قابل توجه برای سهامدار خود، اقدامات مهمی، مانند اضافه کردن یک سهامدار قابل اعتماد به بدنه سهامداری شرکت و تسلط بیشتر به حفظ ارزش سهام صورت گرفته است.
 • نایب رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان  ادامه داد: هیات مدیره محترم به اتفاق مدیرعامل پرتلاش خود ابلاغ مصوبات را به مجموعه اعلام خواهد کرد و یقین بدانید که ما به نمایندگی از شما در این مجموعه سعی داریم که بهترین خروجی را داشته باشیم و بنده به عنوان عضوی از هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان، شاهد تشکیل ساعت ها اتاق فکر برای پیگیری و تبیین برنامه های درنظر گرفته شده در بدنه هیات مدیره هستم تا بتوانیم با رصد کردن این فرصت ها، رشد و تعالی مجموعه را سرعت ببخشیم .
 • دکتر رضایی در رابطه با پرداخت هایی که گفته می شود به بعضی از افراد صورت گرفته است، گفت: باید بگویم که به عنوان یک شرکت بورسی و سهامی عام، تحت نظارت شرکت بورس و اوراق بهادار می باشیم و صورت های مالی ما در کدال مشخص و شفاف می باشد و یقین بدانید که از زمانی که در این شرکت مستقر شدیم هیچ نوع پرداختی، اعم از وام یا نقدی به کسی نداشته ایم.
 • نایب رئیس هیات مدیره شرکت اقتصادی و خودکفایی آزادگان  با اشاره به این نکته که اشتغال فرزندان عزیز آزاده از دغدغه های همیشگی هیات مدیره و مدیرعامل بوده است، گفت: در زمینه اشتغال آزادگان و فرزندان آزاده نیز امروز در بدنه تمام هیات مدیره های شرکت های گروه وجود آزادگان احساس می شود و نیز سعی کردیم تا در شرایط برابر و بنا به نیاز شرکت های گروه، منافع آزادگان را در نظر بگیریم و از وجود فرزندان آنها بهره مند شویم.

خودکفا   قاسم ایران   

نظرات(14)

 1. محمد گفت:

  اتفاقا گروه مینو تو این یکی دو ماه اخیر و در مورد قاسم تو شش ماهه اخیر نه تنها سودی به سهامدار نرسونده بلکه بیشترین ضرر شامل سهامدار کرده
  بی ثباتی سهاماشون
  عدم پاسخگویی شرکت و بی احترامی به سهامدار
  نوسان گرفتن و هماهنگی با بازیگردان سهام
  برید ببینید چه بر سر سهامداران غپینو غمینو اوردن
  برید ببینید چه بلایی سر سهامدارای قاسم اوردن ۵ ماهه برای یه افزایش سرمایه قول امروز فردا میدن و فقط از سهامدار خرد نوسان میگیرن انشالا که تو گلوی زن و بچشون گیر کنه.

 2. ایزدی اسماعیل گفت:

  با سلام، وتقدیم خسته نباشید، به هیئت مدیرهٔ محترم، می خواستم بپرسم امسال سود به حساب سهامداران پرداخت نمیشه؟

 3. پرویز حسنی گفت:

  سود سهام آزادگان کجاست معوق پاداش وظیفه بگیر ارتش کجاست باشه

 4. محمد شهبازی گفت:

  با سلام وعرض ادب به هیات مدیره بنده فرزند آزاده هستم ن شغلی دارم ن زندگی درست حسابی به سختی دارم دوتا فرزندم بزرگ میکنم چندین سال عضو سهام خود کفایی هستم ولی اصلا نمیدونم سهامم چقدر هست لطفا راهنمایی کنین

 5. پرویز حسنی گفت:

  سود آزادگان پس کی واریز میشود آزاده جانباز پرویز حسنی ۰۹۳۵۹۱۸۶۲۷۰ +شماره ملی ۰۵۶۹۴۹۵۶۳۶ محلات

 6. پرویز حسنی گفت:

  ا ز بی پولی سود سهام آزادگان پسکی واریز میشود تشکر

 7. سید امیر عباس حسنی گفت:

  سلام من آزاده پنج ساله هستم هیچ اطلا عی نه از سهام دارم ونه از سود ویا فروش خواهشمندم راهنمایی بفر میاید
  با تشکر ازشما مسولیت محترم و زحمت کش ازادگان

 8. علی داور گفت:

  سلام نو را خدا زمین و ساختمان و …‌.انلاک ماشیین الان را بزارین مزایده بفروشید سهم حقوق آزادگان را بدهید خودمان بایدم برای فرزندانمان سرمایه گذاری کنیم یک عده تو قاسم میخورن سی سال آمدن پیر شدن کدوم آزاده در سال تحویل شکلات مینو سر سفره خانواده اش دیده انشالاه اونهایی می زارم سر سفره عیدشان توی گلوی مهمون و خانواده اش گیر کنه انشالاه

 9. علی داور گفت:

  سلام هر سال عید ممنونم شیرینی و شکلات مینو سر سفره عیدمان مثل سفره خانه خودتان میزارین ما ممنون هستیم سی سال هست آمدیم کام مارا شیرین کردین خداوند عوضش بهتون بده

 10. علی داور گفت:

  سلام پیر شدیم سی سال گذشت نظر ازادگان بخدا املاک ماشین آلات زمین مستغلات مزایده بزارین بدین نخواستیم فقط نون دونی برای خانواده تان و دور برایتان هست عوضش از خداوند بگیرین انشالا۶ امین

 11. علی داور گفت:

  سلام پیر شدیم سی سال گذشت نظر ازادگان بخدا املاک ماشین آلات زمین مستغلات مزایده بزارین بدین نخواستیم فقط نون دونی برای خانواده تان و دور برایتان هست عوضش از خداوند بگیرین انشالا۶ امین………

 12. شاپوررضایی گفت:

  سلام شمااومدید۲۲درصدبه سهام مااضافه کردید۲هفته نمادخودکفاروقفل کردید بعدش نمادبازشددقیقاهمون ۲۲درصدارزش سهام اومدپایین بقول خودتون به سهام مااضافه کردید بابا۳۰ سال باسهام ماداریدچکارمیکنیدبنظرمن که همشون حقوق پاداش میدیدبه خودتون وهمکاراتون نخواستیم ماکه پیرمردشدیم خیری ازاین خودکفاندیدیم مثلاسال۹۸ ۸برابرسودکردیدفقط چندل غازی بماسوددادید

 13. شاپوررضایی گفت:

  چه سودی چه کشکی

 14. عبدالرضا رضایی گفت:

  باسلام خدمت اعضای هییت مدیره،اگر شرکت خودکفا کارشناسی داشته باشه که جواب ازادگان را بدهد خوب است،اما ما میبینیم ازاده ای سوال میکند درمورد سهامش اما هیچوقت پاسخخی داده نمیشود،فکر میکنم بی احترامی باشد،درحال حاضر شرکت هم داره ازبین میرود بعد از سی سال ولا ادم متعجب میشود ،،،اگر خود بنده روز اول یک میثلیارد ا عتبار دراختیا م بود بعد از سی سال هفت هزار میلیا د سود پبدا م

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219