#
#
اخبار اقتصادی بورس

ایران در ساخت و تولید خودروهای تجاری خودکفا می‌شود

ایران در ساخت و تولید خودروهای تجاری خودکفا می‌شود
کد: 41946   تاریخ انتشار :۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۴

طبق تفاهم‌نامه امضا شده میان ایران‌خودرو و بانک تجارت، پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودروهای باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز شد.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس» عصر امروز ( سه‌شنبه) نشستی با حضور مدیران عامل بانک تجارت، شرکت ایران‌خودرو، ساپکو ، ایران‌خودرودیزل و نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جهاد دانشگاهی، دانشگاه شریف، موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی، انجمن سازندگان قطعه و انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه وقطعه‌سازی ایران برگزار شد.
  • محمد زالی -مدیرعامل ایران خودرو دیزل- در همین رابطه به ایسنا، گفت: هدف از این گردهمایی هم‌افزایی همه اعضای زنجیره تأمین و تولید و همچنین برطرف کردن موانع حرکت جهادی برای تحقق جهش تولید در صنعت خودروهای کار و تجاری بوده است. وی افزود: براساس تفاهم‌نامه‌ای که در این نشست میان ایران‌خودرو دیزل و بانک تجارت امضا شد، پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودروهای باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز خواهد شد.
  • زالی خاطرنشان کرد: با ادامه این حرکت جهادی، با همکاری بانک عامل، شرکت‌های تولیدکننده قطعه و نهادهای دولتی و خصوصی، حرکت ما در جهت خودکفایی در تولید خودروهای کار آغاز شده است.
  • وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش و کوشش مضاعف همه اعضای خانواده گروه صنعتی ایران خودرو، منویات رهبرمعظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی و جهش تولید محقق شود.
  • بر اساس این تفاهم، تولید و خودکفایی خودروهای تجاری همچون باری، مسافری و محصولات بنز در ایران، اولویت اول شرکت ایران‌خودرو دیزل قرار گرفت.
  • گفتنی است شنبه گذشته، شهرداری تهران قرارداد خرید ۲۵٠ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس را با شرکت ایران خودرو دیزل امضا کرد. در این مراسم، تفاهم نامه‌ استمرار همکاری در زمینه نوسازی و بازسازی خودروهای باری و مسافری نیز به امضای طرفین رسید.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219