#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ۸۹ درصدی سود خالص شیمی بافت

افزایش ۸۹ درصدی سود خالص شیمی بافت
کد: 41969   تاریخ انتشار :۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۴

پتروشیمی شیمی بافت از شرکت های تابعه شستا در مجمع عادی سالیانه خود مبلغ ۶۲۵۰ ریال سود برای هر سهم این شرکت را تقسیم کرد.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس» به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت؛ مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیمی بافت، روز شنبه سی و یکم خردادماه ۱۳۹۹ در محل شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی( PIIC) برگزار و گزارش هیات مدیره این شرکت به همراه صورت‌های مالی حسابرسی شده در اختیار سهامداران قرار گرفت.
  • بر اساس این گزارش شیمی‌بافت در سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۹۸ با رشد ۸۹ درصدی سود خالص نسبت به مدت مشابه سال قبل به مبلغ ۱،۵۶۸،۹۵۶ میلیون ریال دست یافت. جمع درآمدهای عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته ۶۸ درصد افزایش یافته است.
  • به گفته سید محسن شمس مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت، این شرکت در سال گذشته ۸۰ درصد محصولات خود را در بازارهای داخلی و ۲۰ درصد نیز در بازارهای صادراتی به فروش رسانده است.
  • وی افزود: ادغام دو شرکت شیمی بافت و شیمی تکس آریا، تحقق ۱۰۰درصدی بودجه تولید محصولات MTBE و رافینت۲ و همچنین تحقق ۱۱۵ درصدی محصول MEK به نسبت بودجه تولید و رشد ۳۱ درصدی آن نسبت به سال قبل که سبب شد از روند واردات این محصول به کشور در جهت حمایت از تولید داخلی جلوگیری شود، از موفقیت های سال ۹۸ این شرکت در زمینه تولید محصولات بوده است.
  • مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت ادامه داد:همچنین اجرای کامل و موفق طرح طبقه بندی مشاغل، انجام مطالعاتHAZOP در سایت۱ این شرکت، افزایش تعداد مشتریان عمده، عرضه و فروش ۸۳ درصد از حاصل درآمد صادرات سال ۹۸ به سامانه نیما در صرافی های بانکی، تمدید ۵ گواهینامه سیستم های مدیریت ، دریافت لوح تقدیر از معاون محترم وزیر نفت در پتروشیمی بدلیل دستیابی به رکورد تولید MEK و راه اندازی سامانه های الکترونیکی جدید در جهت بالابردن راندمان و بهره وری از دیگر دستاوردهای شرکت شیمی بافت در سال ۹۸ می باشد.
  • مدیر عامل شیمی بافت اضافه کرد: همچنین در مورد برنامه‌های آتی سال جاری برای کنترل وبهبود شرایط شیمی‌بافت می توان، به انجام دوره تعمیرات (اورهال) مخازن ذخیره خوراک و محصولات و نیز نصب و اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق مخازن در آبان ماه و برنامه ریزی جهت عرضه سهام شرکت در بازار سرمایه اشاره نمود.
  • شایان ذکر است علی علامه‌راد مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی نیز در این مجمع ضمن تشکر از زحمات مدیران و کارکنان شرکت شیمی بافت در سال ۹۸، دستاوردهای این شرکت در این سال را ستودنی دانست.

بورس   بورس تهران   شیمی بافت   کرونا   وپترو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219