۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 4 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

قانون جامع خودرو به زودی تدوین می شود

قانون جامع خودرو به زودی تدوین می شود
کد: 42229   تاریخ انتشار :۲۰ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم از تشکیل کارگروهی برای تدوین قانون جامع خودرو خبر داد و گفت: عرضه خودرو در بورس با قیمت توافقی بهترین راهکار برای رفع مشکلات کنونی و جلوگیری از دلال بازی در بازار خودرو است.

  • روح الله ایزدخواه، با بیان این مطلب گفت: در شرایطی بورس ما در دنیا رکورد زده است که صنعت خودرو کشور با وجود این حجم از تقاضای بالقوه و بالفعل همچنان مشکل نقدینگی دارد و این تناقصی است که باید حل شود.
  • وی که در نشست هم‌اندیشی انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور با اعضای کمیسیون صنایع مجلس، خودروسازان، نمایندگان وزارت صمت و سازمان گسترش سخن می گفت، با اشاره به راهکارهای رفع مشکل نقدینگی در صنعت خودرو، فروش خودرو در بورس را از جمله این راه حل ها دانست و اظهار داشت: با عرضه خودرو در بورس با قیمت توافقی پایه ، ضمن اینکه این امر مانع دلال بازی در بازار خودرو می شود بلکه با پرداخت سهم قطعه سازان ، معضل نقدینگی در این صنعت نیز برطرف خواهد شد.
  • ایزدخواه تصریح کرد: در صورت تعامل و اجماع در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور در سال جاری جهش واقعی در خودروسازی محقق خواهد شد چرا که خودروسازی در ایران به جهت حرکت در مسیر در نوآوری و خودکفایی و کشش خوب در بازار آماده ترین صنعت برای تحقق جهش تولید است .
  • صنعت خودرو و قطعه سازی بزرگ ترین دارایی کشور است / کمیسیون صنایع در کنار قطعه سازان است
  • در ادامه این نشست معصومه پاشایی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم، این کمیسیون را پشتیبان و حامی صنعت خودرو و قطعه سازی کشور دانست و گفت: صنعت خودرو و قطعه سازی بزرگ ترین دارایی کشور است بنابراین مطئمن باشید که کمیسیون صنایع در کنار این صنعت است.

بورس   خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219