#
#
اخبار اقتصادی بورس

ساخت فاز جدیدی از ستاره خلیج‌فارس در راه است

ساخت فاز جدیدی از ستاره خلیج‌فارس در راه است
کد: 42434   تاریخ انتشار :۲۸ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۴

فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیاء، از ایرانی‌سازی ۷۰ درصد تجهیزات پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس و برخی از فازهای پارس جنوبی خبر داد.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس» سردار سعید محمد با اشاره به آخرین اقدامات قرارگاه در حوزه صنایع پتروشیمی، گفت: اکنون در حال توافق با وزارت نفت برای احداث فاز جدیدی در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس هستیم و درصورت توافق با وزارت نفت، برنامه‌ریزی ۱۰۰ درصدی برای ایرانیزه کردن ساخت و به کارگیری تجهیزات داریم.
  • وی با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیاء تولید محصولات پتروشیمی‌ را در جایگاه پیمانکار بر عهده دارد، افزود: از آنجا که ما سازنده پروژه بوده و قطعه تهیه می‌کنیم پس از تحریم‌ها کارفرمایان قبول کردند به سمت سازندگان ایرانی بروند، به همین دلیل ۷۰ درصد تجهیزات پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس و فازهای مجتمع گازی پارس جنوبی (که قرارگاه اجرای کرده) ایرانی‌سازی شده است.
  •   مجموع تولید روزانه بنزین در کشور حدود ۱۰۵میلیون لیتر است که پالایشگاه ستاره خلیج فارس توانسته است با تولید روزانه حدود ۴۰میلیون لیتر بنزین، علاوه بر ایجاد خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک، کشور را به صادرکننده بنزین تبدیل کند.

بورس   خلیج فارس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219