#
#
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

افزایش سرمایه جذاب «رانفور» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها

افزایش سرمایه جذاب «رانفور» از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها
کد: 42719   تاریخ انتشار :۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۱

با توجه به افزایش استقبال عمومی به بازار سرمایه و رشد ۱۶۰ درصدی شاخص کل بورس در ۴ ماهه نخست سال ۹۹ و افزایش شمار دارندگان کد بورسی به ۶۰ میلیون نفر، در سلسله گزارشاتی قصد داریم به بررسی نمادهای «گروه فناوری اطلاعات و رایانه» در بازار سرمایه بپردازیم. در این گزارش، نگاهی داریم به نماد رانفور که مربوط به شرکت خدمات انفورماتیک ایران است.

 • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  رانفور نماد شرکت خدمات انفورماتیک در بازار اول بورس ایران است. یکی از نمادهای گروه رایانه و فعالیت های وابسته که ۸.۴ میلیارد قطعه سهم است و تا کنون ۳ بار سابقه افزایش سرمایه داشته است. اولین تاریخ درج معاملات رانفور در سامانه Tsetmc.com مربوط به ۳۰ فروردین سال ۱۳۸۲ است. رانفور در تیر ماه به قیمت ۴۵۰۰ تومان رسید و به نظر می رسد که با روند صعودی بورس در سال ۹۹، بتواند در بازه ۱۲ ماه آینده، ۵ رقمی شود.
 • شرکت خدمات انفورماتیک، متعلق به شرکت ملی انفورماتیک ایران بوده که سهامی عام شده و از شرکت های قدرتمند در حوزه طراحی و تولید نرم افزارهای تخصصی و گسترش شبکه های اختصاصی مخابراتی و عرضه دستگاه های خودپرداز و پایانه فروش به شمار می رود. این شرکت، خدمات مورد نیاز بانک ها به صورت برون سپاری سبد کاملی از راه حل ها و محصولات و خدمات به مشتریان را نیز در دستور کار دارد که از این بابت، سود های خوبی در گزارش صورت های مالی سالانه ارائه می کند.
 • برج عظیم شیشه ای جدید خیابان شهید شاه نظری بلوار میرداماد تهران، مقر اصلی رانفور است. جایی که به نظر می رسد یکی از گزینه های عالی برای تجدید ارزیابی دارایی های رانفور در سال ۱۴۰۰ شمسی به بعد باشد و از این بابت، رانفور بتواند افزایش سرمایه چند صد درصدی اعمال کند. محصولات و خدمات و اتفاقاتی که در رانفور در حال رخ دادن است را می توانید در سایت رانفور به نشانی ISC.co.ir‌ دنبال کنید.
 • در صورت های مالی رانفور مربوط به خرداد ۹۹، درآمد شناسایی شده طی ۳ ماه نخست سال ۹۹، ۶۱۴/۵۱۷/۱ میلیون ریال بود در حالی که متوسط درآمد ماهیانه شناسایی شده طی ۱۲ ماه سال ۹۸، ۲۴۳ هزار و ۴۵۱ میلیون ریال بود و از رشد قابل توجه درآمد های رانفور حکایت دارد.
 • انفور، یکی از خوب های گروه رایانه است. محبوب سهامداران بلند مدتی و در تابستان ۹۹، ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون قطعه بود. حجم مبنای رانفور در تابستان ۹۹، ۲ میلیون و ۷۳ هزار سهم است. یعنی این مقدار سهم رانفور باید هر روز معامله شود تا قیمت پایانی، مبنای دامنه نوسان ۵ درصدی سهم برای روز معاملاتی بعدی شود.
 • طبق اطلاعات تابلو رانفور، تنها ۵ درصد سهام، شناور بوده و میانگین حجم ماهانه نیز بالای ۱۸ میلیون سهم است. البته این رقم هر ماه تغییر می کند. قیمت هر سهم رانفور در تیر ۹۸، ۱۲۶۸ تومان بود که با ۳۰۰ درصد افزایش به ۵۴۰۰ تومان در تیر ۹۹ رسید.
 • در بالا، تابلوی رانفور را در ۲۳ تیر ۹۹ مشاهده می کنید که ۵ میلیون سهم، در صف فروش میلیونی قفل شده است. آنهم در روزی که شاخص کل بورس ایران با ۹۲۰۰ واحد افزایش به رقم ۱ میلیون و ۸۲۲ هزار واحد رسید و ۳۰ هزار میلیارد تومان ارزش معاملات بود. البته طبق تکنیک های تابلوخوانی، صف خرید یا صف فروش یا کد به کد حقوقی یا خالی کردن های سهامدار عمده، نباید تنها معیار سهامداران برای ورود یا خروج از سهم باشد.
 • افزایش سرمایه های رانفور
 • نکته ای که سهامداران باهوش در ورود به یک سهم باید در نظر داشته باشند، وضعیت افزایش سرمایه و EPS و P/E است که معمولا برای سهام گروه رایانه، از وضعیت خوبی برخوردار است. سهم از سال ۱۳۹۰ تا ۱۷ مرداد ماه سال ۱۳۹۷، بیش از ۳۳۰۰۰ درصد افزایش سرمایه داده است.
 • ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰- ۴۰۰ درصد افزایش سرمایه
 • ۴ خرداد ۱۳۹۳- ۱۸۰ درصد افزایش سرمایه
 • ۱۷ مرداد ۱۳۹۷- ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه
 • به هر حال اگر سهامداری، از اردیبهشت ۱۳۹۰، سهامدار رانفور بود و تا اواخر تابستان ۱۳۹۷، سهامدار می ماند، تعداد سهامش در افزایش سرمایه رانفور، بیش از ۳۰ برابر می شد که اهمیت سهامداری بلند مدتی را در بازار سرمایه نشان می دهد.
 • سهامداران عمده رانفور
 • برای ورود به یک سهم، دانستن اطلاعات سهامدار عمده و ترکیب سهامداران بالای ۱ درصد نیز برای برخی از سرمایه گذاران اهمیت دارد. سهامدار عمده رانفور، شرکت ملی انفورماتیک ایران است که بیش از ۹۰ درصد سهام رانفور را در اختیار دارد. یک شخص حقیقی نیز ۸۵ میلیون سهم  رانفور معادل حدود ۱ درصد سهام را در اختیار دارد که اطلاعات سهامداران بالای ۱ درصد را باید در صفحه کدال این سهم در گزارش ۱۲ ماهه هیات مدیره مربوط به عملکرد سال مالی قبلی، مشاهده کنید.
 • چند نکته رانفوری
 • گروه رایانه و فعالیت های وابسته با حضور استارتاپ های جدید در سال ۹۹، رونق خوبی میگیرد و از گروه های موثر در ایران عصر ۱۴۰۰ بورس، همین گروه است. این گروه را باید سهامداران تازه وارد و همچنین قدیمی های بازار، جدی تر از قبل بگیرند. رانفور طبق فاند و بررسی های تکنیکالی، محکوم به صعود است و سهامداری بلند مدتی آن توصیه می شود. گزینه مناسبی برای نوسان گیری نیست و بهتر است هر پرتفوی بلند مدتی، یک سهم خوب از گروه رایانه داشته باشد. توصیه می‌کنیم در کلیه عرضه‌های اولیه سال ۹۹ شرکت کرده و اصول سهامداری را فرا بگیرید.
 • .
 • .
 • منبع: دیجیاتو

بورس   خدمات انفورماتیک   رانفور   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219