#
#
اخبار اقتصادی بورس

امکان معامله سهام عدالت برای همگان فراهم می‌شود

امکان معامله سهام عدالت برای همگان فراهم می‌شود
کد: 42762   تاریخ انتشار :۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۶

مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: امکان معاملات سهام برای آن دسته از مشمولان که روش غیرمستقیم را برای سهامداری خود انتخاب کرده‌اند و درحقیقت سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در استان مربوطه هستند، فراهم می‌شود.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، راضیه صباغیان از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت خبر داد و اظهار داشت: در راستای اجرای ابلاغیه مورخ ۹ اردیبهشت ۹۹ مقام معظم رهبری، شورای عالی بورس و اوراق بهادار پس از بررسی ساز و کارهای اجرایی نحوۀ آزادسازی سهام عدالت طی جلسات متعدد، در نهایت در جلسه امروز (مرداد ۹۹) آیین‌نامه اجرایی آزادسازی سهام عدالت را نهایی و ابلاغ کرد.
  • وی توضیح داد: به استناد این آیین‌نامه، فرایندهای قانونی مربوط به افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تعیین شده است که لازم است شرکت‌های یادشده با همکاری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و اداره ثبت شرکت‌ها اقدامات لازم در خصوص افزایش سرمایه و پذیرش شرکت‌های استانی در بورس را در اسرع وقت انجام دهند.
  • صباغیان افزود: بر این اساس و با انجام این فرایند، امکان معاملات سهام برای آن دسته از مشمولان که روش غیرمستقیم را برای سهامداری خود انتخاب کرده‌اند و درحقیقت سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در استان مربوطه هستند، فراهم می‌شود.
  • مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس و اوراق بهادار، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران (دارندگان سهام عدالت) می‌توانند پس از اخذ کد سجام با ارائه درخواست به یکی از شرکت‌های کارگزاری دارای مجوز از سازمان، نسبت به ارسال درخواست خرید یا فروش سهام متعلق به خود تا سقف تعیین شده، برای معامله سهام خود در بورس‌ها اقدام کنند.
  • صباغیان ادامه داد: باتوجه به پایان مهلت انتخاب مدیریت مستقیم یا غیرمستقیم سهام عدالت در ۲۹ خرداد ماه سال جاری، اکنون تعداد افراد مشمول سهام عدالت و پرتفوی سهام آنها در هر یک از شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مشخص شده است که به زودی از طریق سایت کدال در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.
  • وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ۱۰۰ درصد دارایی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی، سهام ۳۶ شرکت سرمایه‌پذیر بورسی است، لذا پذیرش و کشف قیمت آنها در بورس به سرعت امکان پذیر بوده و متناسب با تغییر قیمت شرکت‌های سرمایه پذیر بورسی، قیمت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیز تغییر خواهد کرد.

بورس تهران   سهام عدالت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70