#
#
اخبار اقتصادی بورس

نصب، راه‌اندازی و استفاده از پایانه‌های فروشگاهی

نصب، راه‌اندازی و استفاده از پایانه‌های فروشگاهی
کد: 43018   تاریخ انتشار :۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۱۶

معاون فناوری سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه این سازمان به دنبال دریافت اطلاعات مالیاتی است، گفت: تاکنون سازمان امور مالیاتی سیاست تعامل و التماسی را برای تکمیل داده‌های خود در پیش گرفته بود که امروزه به سیاست تهاجمی تغییر کرده است.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس» و به نقل از تسنیم، هادی خانی از دو فاز در حال اجرای هوشمندسازی و مدرن‌سازی نظام مالیاتی خبر داد و گفت: نظام امور مالیات بر مبنای ایتکس (الکترونیک) و آیتکس ( مالیات هوشمند) دو فازی است که برای افزایش رضایتمندی مشتریان مالیاتی و تسهیل در دریافت و پرداخت مالیات بنا شده است.
  • معاون فناوری سازمان امور مالیاتی از چابک‌سازی نظام مالیاتی گفت و افزود: در مجموع این دو فاز با ۵۰ طرح و پروژه در دستور کار است. او از پرداخت برخط (آنلاین) مالیات در دفاتر اسناد رسمی گفت و افزود: هموطنان به‌جای صرف ۱۰ روز زمان برای پرداخت مالیات املاک خود، می‌توانند به‌صورت آنلاین و در کسری از زمان در دفترخانه‌ها اقدام به پرداخت مالیات ملک خود کنند. او افزود: با اجرایی شدن طرح مالیات هوشمند و رصد تراکنش‌های مالی و هوشمندسازی پرونده‌های مالیاتی حجم زیادی از فرار مالیاتی کاهش چشمگیری یافته است. خانی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی به دنبال دریافت اطلاعات مالیاتی است، افزود: تاکنون سیاست سازمان امور مالیاتی سیاست تعامل و التماسی را برای تکمیل داده‌های خود در پیش گرفته بود که امروزه به سیاست تهاجمی تغییر کرده است. وصول درآمد‌های مالیاتی از طریق مدرن‌سازی نظام مالیاتی و همچنین هوشمندسازی مبتنی بر ریزداده‌های ثبتی مؤدیان در کنار تکمیل پایگاه اطلاعات مؤدیان مالیاتی و برخی اقدامات اولویت‌دار همچون نصب، راه‌اندازی، و استفاده از پایانه‌های فروشگاهی از جمله اقداماتی است که در این بخش می‌توان از آنها نام برد. معاون سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه کلیه فرآیندها و مراحل ثبت نام در نظام مالیاتی کشور، الکترونیکی است و هیچ‌گونه نیازی به مراجعه مودی به ادارات مالیاتی نیست، افزود: هوشمندسازی نظام مالیاتی کشور، جلوگیری از فرار‌های مالیاتی و شناسایی راه‌های فرار از پرداخت مالیات، همچنین شناسایی گروه‌های جدید هدف و افزایش سهم مالیات از بودجه در سال‌های اخیر مورد توجه دولت قرار گرفته و برای آن برنامه‌ریزی شده است. هادی خانی گفت: برای مقابله سیستمی و یکپارچه با فرار‌های مالیاتی و پیشگیری از گسترش این پدیده راهی جز دستیابی به اطلاعات همه دستگاه‌های ذی‌ربط درخصوص مبادلات، معاملات، دارایی‌ها، و سرمایه افراد وجود ندارد و تاکنون با ۴۳ دستگاه اجرایی مکاتباتی صورت گرفته است.

اصناف   صندوق فروشگاهی   مالیات   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219