#
#
اخبار اقتصادی بورس

فروش آبشاری سهام عدالت

فروش آبشاری سهام عدالت
کد: 43307   تاریخ انتشار :۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۱۷

گرچه روز گذشته معاملات بازار سرمایه در اولین ساعات کاری خود از روند مثبتی برخوردار بود اما بعد از گذشت یک ساعت ورق معاملات برگشت. برخی از فعالان بازار یکی از دلایل اصلی اتفاقات روزگذشته بورس را عدم مدیریت در عرضه سهام عدالت توسط کارگزاری بانک ملی عنوان می‌کنند.

 • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  روش مستقیم سهام عدالت که به نوعی بی‌عدالتی را به نمایش می‌گذارد همچنان در پروتفوی دارندگان این سهام لحاظ نشده و دارندگان این سهام به روش سنتی و غیرمستقیم باید نسبت به فروش آن اقدام کنند. نکته بدتر اینکه افراد مدت‌هاست سهام را فروخته‌اند اما هنوز به مبلغ فروش نرسیده‌اند.به اعتقاد کارشناسان این روش دقیقا سلب اختیار از مردم برای مدیریت دارایی خود است.این چندمین‌باری است که بانک‌ها به دلایلی نامعلوم اقدام به عرضه سهام عدالت در روزهایی که بازار تاب‌آوری چندانی ندارد، می‌کنند.
 • ریزش ربطی به ما ندارد
 • در روزی که شاخص می‌توانست در کانال ۲میلیون واحدی جای پایش را محکم کند، عرضه پر سر و صدای سهام عدالت توسط کارگزاری بانک ملی بازار سرمایه را با اما و اگر‌های فراوانی مواجه کرد. این در حالی است که مدیر سرمایه‌گذاری این کارگزاری زیر بار این اتفاقات نمی‌رود و این را شایعه می‌داند. به گفته حسام جعفری، فروش ۷۵ میلیارد تومان ازسهام عدالت امری عادی بوده است و حجم فروش سهام عدالت در برابر حجم معاملات روزانه رقم قابل‌توجهی نیست. این در حالی است که به گفته فعالان بازار درمثبت ۵ به اندازه عرضه اولیه سهام عدالت در بازار عرضه شده است و همین موضوع موجب منفی شدن بازار شده است.
 • مدیر سرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی می‌گوید: روزگذشته ارزش معاملات بازار سرمایه به ۱۷ هزارمیلیارد تومان رسید، این در حالی است که درکارگزاری بانک ملی ۷۵ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده است. در هیچ سهمی هم بیشتر از ۴ میلیون و ۸۰۰ سهم فروخته نشد و سهم‌هایی هم که فروخته شده پرحجم نبوده به‌طوری که زیر ۱۰ درصد از معاملات سهام پرحجم فروخته شد.
 • حسام جعفری در ادامه می‌گوید: روزگذشته بازار منفی بود اما شایعه‌ای در مورد عرضه سهام عدالت راه انداختند تا وضعیت پیش‌آمده در بورس و ریزش شاخص را ناشی از عرضه سهام عدالت توسط بانک ملی جلوه دهند. او در پاسخ به اینکه چه دلیلی برای فروش این میزان سهم در روزی که روند بازار رو به منفی است وجود دارد، می‌گوید: این موضوع دست ما نیست و سفارش فروش از قبل ارسال شده بود و قابل پیش‌بینی نیست معاملات تا چه میزان پیش می‌رود.  مدیرسرمایه‌گذاری کارگزاری بانک ملی با بیان اینکه تاکنون بالای ۳هزارمیلیارد تومان سهام عدالت فروخته‌ایم، عنوان می‌کند: در مورد رفتار روزگذشته بانک ملی در بازار سرمایه و میزان فروش سهام عدالت بزرگنمایی کردند تا ما را مقصر جلوه دهند.
 • حسام جعفری در پاسخ به اینکه چرا سهامداران نمی‌توانند مستقیم برای فروش سهام عدالت اقدام کنند، می‌گوید: این مشکل را شرکت سپرده‌گذاری مرکزی باید حل کند و تاکنون چنین دستوری به بانک‌ها ابلاغ نشده است. آنها به ما دستور دادند ما هم طبق قوانین موجود مسوول خرید و فروش سهام عدالت هستیم. به گفته او اگردارندگان سهام عدالت درخواست مدیریت مستقیم داده باشند و مراحل ثبت‌نام آنها در سجام بدون مشکل باشد، کارگزار خود را انتخاب کرده باشند و احراز هویت سجام انجام داده باشند و در بخش کارگزاری سهام عدالت نیز احراز هویت شده باشند، سهام عدالت را می‌توانند در پرتفوی خود مشاهده کنند.
 • .
 • روزنامه دنیای اقتصاد

بانک ملی   بورس   سهام عدالت   

نظرات(14)

 1. میلاد گفت:

  ن دارن با پول هشتاد میلیون نفر بازی میکنن

 2. یونس گفت:

  درود٬

  متاسفانه این آقای جعفری و امثال این آقا جز سیاه نمایی و دروغ گفتن کار دیگه ای ندارند. کدام کارگزاری در بازار امروز بورس حتی اندکی به فکر سهامداران خرد هستند که کارگزاری بانک مرکزی باشد؟

  جز اینکه فقط و فقط به منافع خود فکر کنم و سعی کنند از آب گل آلود ماهی بگیرند هیج هدف دیگری ندارند و اگر زورشان برسد دارایی مردم را هم چپاول می کنند.

  امیدواریم یک نهاد نظارتی جلوی این بی عدالتی و کثافت کاری اینگونه کارگزاری ها مانند کارگزاری بانک ملی را بگیرند و قدری اعتماد به بازار بورس برگردد.

 3. خزان گفت:

  بانک صادرات چرا پولمون و نمیریزه یه ماهه از فروش سهاممون میگذره

 4. کاظمی گفت:

  ما که نفهمیدیم روش مستقیم با روش غیرمستقیم چه فرقی کرد مثلا ما که روش مستقیم رو زدیم سهام عدالت که نبومد تو پروتفوی خودمون تا که اختیار داشته باشیم چی رو بفروشیم چی رو نگهداریم پس چه آشی ؟ چه کشکی ؟ پشیمون شدم گذاشتم برای فروش پول هم که واریز نشد چکنم ؟؟؟

 5. خزان گفت:

  تورو خدا بانک صادرات بریزسهام عدالت و لازم داریم

 6. امیر گفت:

  با سلام‌.یکی عواملی که بازار منفی کرد فروش سهام عدالت بود با برنامه ریزی وفروش طی چند روز ونه یک روز از تاثیر بر بورس جلوگیری میشود و باعث آسیب رسیدن به سهامدار نمی شود.

 7. علی گفت:

  داشتن پولای مردم رو بالا میکشیدن انداختنش گردن سهام عدالت .خیلی وقته دارن بالا میشکن بیشتر از دو ماهه .هسته و کارگزاری رو هنگ میکنن و میکشن بالا .

 8. قاسمی گفت:

  صحبت کارگذاری بانک ملی وسهام عدالت نبود همین که زمان خرید وفروش نماد خودرو را بدون اطلاع قبلی به صبح انتقال دادن واز طرفی این همزمان بود بارای گیری در مجلس برای وزیر صنعت معدن تجارت چون مجلس رای اعتماد نداد دولتی ها اول از نماد خودرو شروع به رنج کشی منفی کردن وبعد از ان نمادهای پالایشی ومتقابلأ حقوقی این نمادها بصورت ابشاری سفارش فروش گذاشتن وجو روانی منفی بر بازار حاکم شد وحتی خریداران اون روز اقدام به فروش کردن که کل بازا ر ریخت فقط وفقط تغاس عدم رای اعتماد به وزیر بود که دولت از مردم کشید

 9. فلک یامان آغلاتی منی09901339512 گفت:

  سلام‌بانک سپه چرا اذیت میکنه خواهش التماس میکنم پول فروش ۳۰درصد که ۱۰خرداد بفروش گذاشتم وواریز کن بانک سپه .

 10. سعید گفت:

  کارگزاری فارابی….
  تمام ملت پول سهامشان گرفتن بیفکرها ۶خرداد کجا ۲۴مرداماه کجا؟!!!!! ؟؟؟ الان که ۲۴مرداد هست فارابی فقط یک‌سوم کل پول ۳۰درصد اول واریز کرده
  هنوز ۲۵۰۰۰۰۰هزار واسم ریخته
  میخواستم برا بچه‌ها یه تلویزیون بخرم اینم خرج شد وهیچ

 11. حسینیان گفت:

  با عرض سلام – سهام متعلق به مردم است – آزادش کردیم و در واقع نمیدانیم کجا رفته است ( ازاد شده است )

 12. حسینیان گفت:

  با عرض سلام – سهام متعلق به مردم است -ولی مدیریت آن دست مردم نیست

 13. حسین گفت:

  چراپول مردمونمیدید دوماهه فروش زدم گرفتاریم لعنت به این عدالت کن پدر مردمو دراو دین

 14. حسین گفت:

  چراپول مردمونمیدید دوماهه فروش زدم گرفتاریم لعنت به این عدالت ک پدر مردمو دراو دین

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219