#
#
اخبار اقتصادی بورس

شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان

شفاف سازی روند واگذاری اموال و دارایی های غیر مولد خودروسازان
کد: 43553   تاریخ انتشار :۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی برای شفاف سازی در روند برنامه های آتی پیش فروش‌ وفروش فوق العاده خودرو توسط دو خودروسازبزرگ کشورمان خبر داد و گفت: در جلسه اخیر کمیته خودرو گزارشی از روند واگذاری سهام، اموال و املاک مازاد شرکتهای خودروساز ارائه شد.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  مهدی صادقی نیارکی در جلسه کمیته تخصصی خودرو که با حضور تعدادی از معاونان وزارت صمت، نمایندگان دستگاه های نظارتی، خودروسازان وتشکل تخصصی برگزار شد، با تشریح مهمترین تصمیمات این کمیته برای ساماندهی وضعیت صنعت خودرو، خواستار ارائه گزارشی از سوی خودروسازان در راستای اجرای مصوبات ستاد اقتصادی سران سه قوه شد.
  • معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: واگذاری دارایی های غیر مولد خودروسازان ازجمله این مصوبات بود وخودروسازان با ارائه گزارشی از نحوه تحقق این مصوبات به تشریح وضعیت تولید و میزان کاهش تعهدات خودروهای معوق پرداختند.
  • صادقی نیارکی روند تجاری سازی و تولید خودرو را مناسب ارزیابی کرد و افزود: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد ماه، بیش از ۳۶۵ هزار دستگاه خودرو توسط دو خودروساز بزرگ کشور تولید شده است که بخش عمده ای از این تولیدات در قالب کاهش تعهدات در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
  • وی از افزایش ۲۲ درصدی تولید خودرو تا ابتدای شهریور ۹۹ خبر داد و گفت: در این بازه زمانی روند تحویل خودروهای معوق افزایشی بوده و تاکنون ۲۱۱ هزار و ۵۲۰ خودروی معوق تحویل مشتریان شده است.
  • گفتنی است؛ در این نشست، عملکرد شرکت های خودروساز در طرح های فروش و پیش فروش در مرحله اول و دوم مورد بررسی قرار گرفت وتصمیماتی برای طرح های آتی فروش و پیش فروش خودرو اتخاذ شد.

ایران خودرو   بورس   خساپا   خودرو   سایپا   

نظرات(1)

  1. محمد نایب سالکی گفت:

    باسلام و احترام قیمت خودرو شفاف سازی کنید و محدودیت زمانی و تعداد خرید را بردارید اگر کسی مایل به خرید هرچند خودرو باشد از نمایندگی سایپا و ایران خودرو خریداری کند مبنای قیمت بازار آزاد اکتفا کنید دلال بازی و رانت برداشته شود وسود حاصل از تولید به جیب تولید کننده برود وپیش در هیچ کجای جهان نیست چون رانت به وجود می آورد…

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219