#
#
اخبار اقتصادی بورس

مدیرعامل شرکت شیمی بافت: در راستای شفافیت و رقابت صحیح تمام محصولات صادراتی در بورس عرضه می شود

مدیرعامل شرکت شیمی بافت: در راستای شفافیت و رقابت صحیح تمام محصولات صادراتی در بورس عرضه می شود
کد: 43589   تاریخ انتشار :۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۹

شمس مدیرعامل پتروشیمی شیمی بافت (از شرکت های تابعه شستا) گفت: شیمی بافت یک شرکت صادرات محور است و این شرکت در راستای شفاف سازی و رقابت صحیح تمام محصولات صادراتی خود را در بورس عرضه می کند.

  • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس»  به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، سید محسن شمس با اشاره به عرضه رافینت۲ و MTBE در بورس انرژی و MEK در بورس کالا افزود:مهمترین بازارهای صادراتی محصولات شیمی بافت کشورهای افغانستان و عراق هستند که سال گذشته توانستیم ۲۰ میلیون دلار فروش صادراتی در بودجه ۹۸ محقق کنیم .
  • وی در خصوص محصول تولیدی MEK اظهار داشت: تأمین MEK تا قبل از راه اندازی شرکت شیمی تکس آریا (سایت ۲ فعلی شرکت شیمی بافت) از طریق واردات بوده که عمدتاً از طریق کشور چین انجام می شد اما در سال ۹۸ کمترین میزان واردات با همکاری بانک مرکزی و وزارت صنایع شکل گرفت.
  • مدیرعامل شرکت شیمی بافت تصریح کرد: در سال ۹۶ قیمت MEK تولید داخل ۶ هزار تومان بود و قیمت وارد کننده ۱۷ هزار تومان ، در سال ۹۷ قیمت داخلی به ۲۷ هزار تومان رسید و قیمت وارد کننده ۴۰ هزار تومان و در سال ۹۸ قیمت ما ۳۰ هزار تومان و قیمت وارد کننده ۳۵ هزار تومان بود.
  • این موضوع نشان می‌دهد شاید وارد کننده این محصول را با کیفیت و قیمت پایین تر از چین می توانست وارد کند اما در نهایت با توجه به قیمت بازار این محصول را با قیمت بالاتر عرضه می کرد و برای مصرف کننده نهایی قیمت واردات تفاوتی نداشت.

بورس   شستا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219