#
#
اخبار اقتصادی بورس

​افق‌های تازه‌ بهبود شاخص‌های مالی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

​افق‌های تازه‌ بهبود شاخص‌های مالی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت
کد: 43990   تاریخ انتشار :۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۲۲

عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران گفت: راهبردهای نوین مدیریت در بانک صادرات ایران، افق‌های تازه‌ای از سودآوری و بهبود شاخص‌های مالی بانک را برای سال‌های پیش رو ترسیم کرده است.

 • به گزارش گروه خبری «اخبار بورس» ایرج نیک‌اختر افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سال‌های اخیر در این بانک ضمن افزایش سهم از بازار، سودآوری و کاهش مطالبات غیر جاری، چشم‌انداز بهبود کفایت سرمایه و نقش‌آفرینی بیشتر بانک در توسعه اقتصادی و کمک به جهش تولید را روشن‌تر کرده است.
 • وی افزایش سهم از بازار و بهبود ترکیب منابع، افزایش نرخ مؤثر تسهیلات، کاهش بهای تمام شده پول، کاهش مطالبات غیرجاری و افزایش فعالیت‌های بانکداری الکترونیکی را از جمله عواملی عنوان کرد که در توقف و کاهش زیان‌دهی و حرکت به سمت سودآوری بانک در دو و نیم سال اخیر به عنوان راهبردهای جدید مدیریتی بانک صادرات ایران را در ریل سودآوری قرار داده است.
 • نیک‌اختر اظهار کرد: مقایسه شاخص‌های مالی بانک از سال ٩۶ تا پایان سال ٩٨ نشان از تاثیرگذاری این راهبردها داشته به نحوی که همزمان با چابک‌سازی و جانمایی بهینه شعب بانک، حجم سپرده‌‌های بانک با یک سرعت قابل توجه،  به سمت اهداف تعیین شده ٣٠٠ هزار میلیارد تومانی در حال افزایش است و سهم بازار سپرده‌های بانک نیز به ٩ درصد نزدیک شده است.
 • عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران مانده تسهیلات پرداختی بانک در پایان شهریور سال ٩٩ را هزار و ۵١١ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: حجم تسهیلات بانک در حالی روند افزایشی دارد که میزان مصالبات غیرجاری بانک تا این زمان به ٣.٨٨ درصد کاهش یافته و نسبت به پایان سال ٩۶  از افت قابل توجهی برخوردار بوده است.
 • وی رشد ١٠٧ درصدی سود بانک نسبت به سال ٩۶ را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: بانک صادرات ایران پس از چهار سال زیان عملیاتی، در پایان سال ٩٨ با دو هزار و ۵٠٠ میلیارد ریال  سود صورت‌های مالی خود را بست.
 • وی بهبود قابل توجه حقوق صاحبان سهام در پایان سال ٩٨ نسبت به سال ٩۶ در بانک صادرات ایران را یادآور شد و افزود: روند افزایش قیمت سهم بانک بر مبنای شاخص‌های عملکردی بانک صورت گرفته و در عین حال تلاش برای بازارگردانی صحیح و حفظ نقدشوندگی وبصادر نقش مهمی در نوسان منطقی  قیمت آن داشته است.
 • نیک‌اختر کاهش بهای تمام‌شده پول در بانک صادرات ایران را یکی از مهمترین اتفاقات و دستاوردهای بزرگ بانک عنوان کرد و گفت: تلاش برای رشد ١٠٧ درصدی منابع ارزان قیمت از طریق بکارگیری محصولات و خدمات نوین بانکی و توسعه بانکداری الکترونیک و همچنین وصول مطالبات قابل تحسین است و تمامی مدیران و کارکنان بانک در این جهت زحمات زیادی کشیده‌اند.
 • عضو هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران در خصوص چشم‌انداز بهبود کفایت سرمایه بانک نیز افزود: افزایش سرمایه بانک از محل سلب حق تقدم در حال طی کردن مراحل پایانی است و پیش‌بینی می‌شود با انجام این کار در پایان سال ٩٩ نرخ کفایت سرمایه بانک به چهار درصد برسد.
 • نیک‌اختر در ادامه با اشاره به میزان واگذاری اموال و سرمایه‌گذاری‌ها در بانک صادرات ایران گفت: در سال ١٣٩۶، حدود ٢هزار و ٣٣۵ میلیارد ریال و در سال ١٣٩٧ نیز بالغ بر ١٠ هزار و ٧٧۶ میلیارد ریال از این محل واگذار شده است. بانک صادرات ایران در سال ١٣٩٨، با واگذاری بیش از ۵٠ هزار میلیارد ریال از اموال غیرمنقول و سرمایه‌گذاری‌ها، عملکرد چشمگیری را در این زمینه داشته و در پنج‌ماهه ابتدای سال ١٣٩٩ نیز در حدود ٢ هزار و ۴٣٠ میلیارد ریال از این اموال را واگذار کرده است.
 • وی توجه ویژه به حاکمیت شرکتی در این بانک را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک صادرات ایران نسبت به تعیین اعضای هیئت‌عامل، استقرار کمیته‌های الزامی هیئت‌مدیره از جمله حسابرسی، کمیته عالی مدیریت ریسک، کمیته تطبیق، کمیته رعایت قوانین و مقررات و کمیته پاداش و جبران خدمات و نهایتاً تشکیل واحدهای سازمانی مدیریت ریسک، مبارزه با پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم، حسابرسی داخلی و رعایت قوانین و مقررات اقدام کرده است.
 • نیک‌اختر رسیدگی به شکایات و درخواست‌های مشتریان را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: بخش‌های مختلف صف و ستاد بانک به طرق مختلف حضوری، محسوس و نامحسوس و حتی از راه دور مورد بازرسی قرار می‌گیرد، به‌نحوی‌که از ابتدای سال ٩٩ تا پایان مرداد ماه، دو هزار و ١٨۶ شعبه بانک به صورت حضوری، ۶۴۶ مورد بازرسی نامحسوس و ٢٧٣ موردبازرسی خاص انجام شده است. همچنین در این مدت ١٣۴ مورد بازرسی از دوایر و حوزه‌های ستادی، ١٠۵ مورد بازرسی از باجه‌های راه دور، ١۴ مورد بازرسی در حوزه‌های صف و ١٩ مورد بازرسی از ادارات مرکزی صورت گرفته است.
 • وی همچنین از بررسی مستمر گزارش‌های عملیات مشکوک، پاسخگویی به استعلام‌ها، ارسال گزارش‌های واریز وجوه به واحد اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد و امور دارایی خبر داد.

بانک صادرات   بورس تهران   وبصادر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219