#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ظرفیت تولید بدنه کوییک در پارس خودرو

افزایش ظرفیت تولید بدنه کوییک در پارس خودرو
کد: 44193   تاریخ انتشار :۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۰

با توجه به تولید خانواده پلتفرم X200 در پارس خودرو و با داخلی سازی تجهیزات، ظرفیت خط بدنه سایت شمالی این شرکت از ۱۷ دستگاه در ساعت به ۲۲ دستگاه در هر ساعت ارتقاء یافت.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس» به نقل از روابط عمومی پارس خودرو، محمد شیرازی قائم مقام معاونت مهندسی شرکت پارس خودرو ضمن اشاره به افزایش ظرفیت خط بدنه X200 در این شرکت گفت: با توجه به خروج پلتفرم X100 از خط تولید در پارس خودرو از خرداد ماه سال گذشته برنامه ریزی ها در گروه خودروسازی سایپا برای جایگزینی پلتفرم جدید در این شرکت آغاز شد.
  • او ادامه داد: بعد از تصمیم نهایی به همت متخصصین گروه خودروسازی سایپا و شرکت پارس خودرو در حدود ۹ ماه، طراحی، نصب و راه اندازی خط بدنه به طول انجامید و ساخت این خط با استفاده از پتانسیل های سخت افزاری داخل گروه سایپا صورت گرفت.
  • شیرازی اضافه کرد: در راه اندازی این خط همه جیک، فیکسچرها، گان های جوشکاری و دیگر متعلقات موجود در گروه سایپا طراحی، تولید و یا بازسازی شده اند که صرفه جویی اقتصادی زیادی در ارزبری به همراه داشت.
  • او همچنین ضمن اشاره به تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی این خط جدید بدنه در سایت شمالی پارس خودرو گفت: از بهمن ماه سال ۹۸ با ورود ماشین آلات به سایت شمالی آماده سازی زیرساخت های تولید بدنه خانواده X200  آغاز شد و با وجود این که شیوع ویروس کرونا کارها را کمی کند کرده بود، اما با این حال در تمام طول نوروز فعالیت ها ادامه یافت و در نهایت در ابتدای خرداد ماه ۹۹ توانستیم بدنه های تولید آزمایشی را در خط راه اندازی کنیم.
  • قائم مقام معاونت مهندسی شرکت پارس خودرو تصریح کرد: این خط از ابتدا نیز طوری طراحی شد که امکان افزایش ظرفیت تولید در آن در یک بازه کوتاه زمانی میسر شود و در حال حاضر نیز بدنه خودروهای کوییک و ساینا در آن تولید می شوند.
  • شیرازی تصریح کرد: در این خط بدنه تعداد ۲۵۰ نفر از همکاران در هر شیفت مشغول به کار هستند. ضمن این که این خط در مساحتی به اندازه ۷ هزار متر مربع احداث شده است که در آن ۸۲ ایستگاه، ۲۱۵ گان جوش و ۶ ربات به کارگیری شده است.
  • او در پایان گفت: خوشبختانه با تلاش شبانه روزی کارکنان متخصص و زحمتکش پارس خودرو توانستیم در روزهای گذشته از رکورد تولید ۴۶۲ بدنه کوییک آن هم فقط در سایت شمالی شرکت پارس خودرو عبور کرده و این افزایش تولید رابا وجود تحریم ها در سال جهش تولید برای گروه خودروسازی سایپا و شرکت پارس خودرو محقق کنیم.

بورس   پارس خودرو   خپارس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219