#
#
اخبار اقتصادی بورس

نیمه دوم امسال، ایران خودرو و سایپا از زیان خارج می شوند

نیمه دوم امسال، ایران خودرو و سایپا از زیان خارج می شوند
کد: 44250   تاریخ انتشار :۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۰

براساس توافقات صورت گرفته، قیمت گذاری خودروها از سوی هیات مدیره خودروسازان به گونه ای خواهد بود تا در مجموع، دو شرکت ایران خودرو و سایپا طی نیمه دوم امسال از زیان خارج شوند.

  • به گزارش  گروه خبری «اخبار بورس»  آخرین وضع قیمت گذاری محصولات ایران خودرو و سایپا از زبان مدیران عامل این دو شرکت نشان می دهد که اختیار قیمت گذاری ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات تولیدی این شرکت ها به هیات مدیره آنها واگذار شده است و مابقی از سوی شورای رقابت بصورت ۳ ماهه تعیین می شود.
  • براساس این گزارش، علاوه بر توافق صورت گرفته برای خروج دو شرکت خودروسازی کشور از زیان با واگذاری قیمت گذاری خودرو به هیات مدیره آنها، دولت در حال تدوین بسته حمایتی از ایران خودرو و سایپا است تا جدای از بحث قیمت، موضوع افزایش حداقل ۵۰ درصدی تولید در نیمه دوم امسال با تامین ارز و ریال مورد نیاز محقق شود.
  • خاطرنشان می شود که قرار است در چهارشنبه هفته جاری(۷ آبان ماه) موضوع واگذاری اختیار قیمت به هیات مدیره خودروسازان برای دستیابی به اهداف مورد اشاره، جمع بندی و اجرایی شود.

ایران خودرو   بورس تهران   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219